Основні результати вступної кампанії 2021 року, рейтинги спеціальностей та закладів вищої освіти. Про ці та інші питання йшлося під час онлайн-брифінгу Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета на тему «Попередні підсумки вступної кампанії 2021».
Наразі завершено основний етап вступної кампанії: 9 серпня відбулося зарахування вступників на бакалаврат після 11 класу на бюджетну форму навчання. На всі рівні фахової передвищої, вищої освіти було подано понад 1,4 мільйона електронних заяв.
Для здобуття освітнього ступеня бакалавра та магістра на основі повної загальної середньої освіти зареєстровано понад 1 мільйон е-заяв. Через систему ЄДЕБО електронні заяви подали майже 164 тисячі вступників. Більше всього заяв – на правові, управлінські, гуманітарні та IT-спеціальності.
Для здобуття освітнього ступеня магістра на основі ступеня вищої освіти зареєстровано 166 778 е-заяв та 12 217 паперових заяв. Станом на 16 серпня 2021 року зараховано на бюджет 33 549 вступників, на контракт – 20 289.
У рейтингу закладів вищої освіти за кількістю поданих заяв вступників (на базі повної загальної середньої освіти) перші місця посідають:
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 54 387 заяв;
- Львівський національний університет імені Івана Франка – 47 326 заяв;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 46 288 заяв;
- Національний авіаційний університет – 39 537 заяв;
- Національний університет «Львівська політехніка» – 37 571 заява.
До п’ятірки рейтингу університетів за наданими рекомендаціями на бюджет увійшли:
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 4 111 рекомендацій;
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 3 250 рекомендацій;
- Національний університет «Львівська політехніка» – 2 728 рекомендацій;
- Львівський національний університет імені Івана Франка – 2 625 рекомендацій;
- Національний авіаційний університет – 1 429 рекомендацій.
Водночас Сергій Шкарлет акцентував, що це не остаточні цифри, триває вступ до магістратури, попереду – зарахування вступників на бюджет, переведення на вакантні місця, зарахування на контракт тощо. Зокрема, зарахування на контрактну форму навчання триватиме до 30 листопада. А у вересні відбудеться додатковий набір на бюджетні місця для спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.