«Один у полі воїн»: як активізм змінює суспільство

Микола Бондарчук, студент групи ЖР-32
Скріншот з онлайн-тренінгу

18 березня у межах програми «Професійне менторство» від Центру тьюторства та менторства Національного університету «Львівська політехніка» відбувся безплатний онлайн-тренінг, темою якого була «Соціальна відповідальність і активізм».

Тренінг розпочався з презентації студентки кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки Каріни Осіяненко. Учасникам тренінгу розповіли, що таке соціальна відповідальність, і навели приклади її проявів в Україні й за кордоном. Під час презентації йшлося про те, якими методами та інструментами кожен із нас може впливати на суспільство: чи то за допомогою акцій, екоініціатив, волонтерства, чи то через безпосередню підтримку ініціатив інших небайдужих людей ми можемо змінювати світ на краще.

Окрему увагу надано темі активізму як одному з елементів соціальної відповідальності, зокрема досвіду таких активісток, як Грета Тунберг і Малала Юсафзай. Своїм прикладом вони продемонстрували, що незалежно від віку, статі чи економічного становища можна змінювати цей світ власними вчинками.

«За будь-якою свободою стоїть відповідальність. У нашому випадку це щоденна відповідальність за те, в якому векторі рухатиметься наше суспільство. Війна навчила нас, що кожна хвилина дорога, тому важливо не бути пасивним уже зараз, а не роздумувати про минуле чи майбутнє», — зазначив у своїй промові спікер.

«Один у полі воїн, якщо своїм прикладом ти запалюєш вогонь боротьби в серцях інших людей» — з таких слів розпочалася презентація авторки та ведучої телепроєкту «Українська історія Ікс» Мар’яни Гірняк. Ця частина тренінгу була присвячена історичній складовій питання соціальної відповідальності.

Учасники мали змогу дізнатися більше про представників української культури, які, незважаючи на тиск імперій і тоталітарних режимів, вели активну боротьбу — як на полях боїв, так і в культурному житті країни. Приклади боротьби цих постатей української історії є нагадуванням сучасному поколінню українців, що важливо бути активними за будь-яких обставин, адже єдине, що може змінити країну, — це власний приклад.

Завершальну частину тренінгу провів амбасадор і ментор UNBROKEN Володимир «Будда» Рудковський. Він розповів слухачам свою історію та поділився досвідом роботи в реабілітаційному центрі UNBROKEN. Присутні на тренінгу, почувши історію Володимира — від Революції Гідності до сьогодення, — мали змогу безпосередньо поставити запитання людині, яка не лише захищала Україну на війні, а й допомагає та вдосконалює наше суспільство, повернувшись з неї.

Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу Скріншот з онлайн-тренінгу