«Не бійтеся чогось нового, не бійтеся постійно генерувати та створювати» — професійне зростання з Тарасом Демкурою

Дарина Хома, Центр комунікації Львівської політехніки
Фото із зустрічі

У Центрі менторства та тьюторства відбулася чергова, надзвичайно важлива для професійного становлення студентів зустріч. Захід проведено у межах проєктів EUSTS та PROMENT, які традиційно, раз на пів року, об’єднують успішних, харизматичних і натхненних спікерів — людей, що мають свої рецепти успіху. Такі ініціативи не лише мотивують молодь, а й вказують на актуальні європейські тренди й орієнтири професійного зростання.

Знайомство з Тарасом Демкурою

Представник бізнес-спільноти, кандидат технічних наук Тарас Демкура неймовірно надихає своєю історією успіху й мотивує торувати власний шлях із правильними цінностями. Він поділився зі студентами власним досвідом.

Багатогранний досвід Тараса Демкури корисний для всіх, хто прагне чогось досягти. Зокрема, для міжнародників, адже він почесний консул Латвійської Республіки в Тернополі та області, для маркетологів і економістів, оскільки пан Тарас є сертифікованим спеціалістом з маркетингу та відомим бізнесменом, а також для будівельників і енергетиків — як засновник компанії Budmall і координатор проєкту «Життя в стилі ECO», що сертифікований у Європі. Це людина, яка підтримує велику кількість культурних ініціатив: популяризував роботи Пінзеля в Парижі, створив цікавий етнографічний музей «Скриня», володіє власною колекцією ретроавтомобілів.

Становлення і шлях до успіху

На зустрічі з Тарасом Демкурою панувала невимушена, легка атмосфера. Його перші слова були: «Я нічим від вас не відрізняюся…». Попри високий статус, у його мові й поведінці відчувалися щирість і близькість.

Тарас Демкура народився в багатодітній сім’ї. Він щодня бачив, як від сходу до заходу сонця важко працював його батько, і усвідомлював, якою ціною даються гроші.

Приклад батьків для мене дуже важливий, поділився він.

Тарас виріс, одружився, закінчив факультет фізичного виховання та став працювати вчителем фізичної культури. Він нічим не вирізнявся з-поміж пересічних українців середнього статусу, ба більше — був украй ощадливим.

Першим поштовхом до змін у житті Тараса став медовий місяць. Це була чудова, насичена подорож різними країнами, хоч і з 50 євро в кишені. Саме тоді він уперше побачив розпач на обличчі дружини, і це змусило його діяти. Тарас розумів, що його фінансовий стан далеко не найкращий, тому природно відчув гостре бажання заробляти більше.

Щоб зрушити з мертвої точки Тарас звернувся по пораду до свого одногрупника, який вже тоді досить добре себе реалізував. Відтоді на його шляху траплялися різноманітні варіанти заробітку, втім досить прибуткові: від торгівлі спиртом у Перемишлі серед болота на клейонці аж до продажу автомобілів.

Трирічну зарплату я наторгував тоді за два дні. У понеділок я йшов на заняття вже в новому костюмі та кросівках. Его й стид я сховав у кишеню і ще кілька років у школі таки пропрацював, але субота-неділя були на торгівлю… згадував пан Тарас про свій найперший дохід від продажів.

Робота була вкрай небезпечною, адже йшлося про великі кілометражі з України до європейських країн через гори та снігові замети. Це призводило, зокрема, й до людських втрат…

Ризик був великий, але мене підганяла причина жити в Україні, і жити з грошима. Я ніколи не хотів виїжджати зі своєї країни, тому ловив будь-яку можливість, — наголосив Тарас Демкура.

На цьому фундаменті майбутній бізнесмен зі сформованими цінностями почав будувати власну справу.

Колесо життєвого балансу

Перед студентами була представлена презентація, ключовим елементом якої стало колесо життєвого балансу, яке розробив Тарас Демкура. Воно охоплює вісім сфер життєдіяльності людини. Щодо кожної з них він давав тлумачення, а також розповідав про рівновагу, яка має бути між цими сферами.

Особистий розвиток те, на чому не можна економити. У студентські роки молодь має «витискати» зі своїх університетів максимум знань, як, за словами пана Тараса, «лимон у свою склянку», читати корисну літературу, вивчати психологію людей та природу їхньої поведінки.

Робота, бізнес — це ті чинники, які створюють підґрунтя для безперервного вдосконалення. Досвід Тараса Демкури показує нам, що ніколи не пізно робити перші кроки до успіху. Аби досягнути бажаних результатів, часом потрібно «спуститися вниз», щоб заробити свої перші гроші.

Здоров’я, спорт — постійна вдала інвестиція у своє майбутнє. Навколо на нас раз у раз чатують стрес, тривога та злість. Але спосіб, як це подолати, дуже простий: буквально за один хід — два досягнення. Завдяки спорту ми маємо здорове тіло та відвертаємо увагу від негативних зовнішніх чинників.

— Коли ти дбаєш про себе, рухаєшся, п’єш воду — це поглинає весь негатив, — запевнив пан Тарас.

Сім’я, стосунки це про те, якою цінною є родинна тяглість, як важливо знати, звідки ми походимо, ким були наші родичі.

Коли помирають наші діди-прадіди в родині, часом ми викидаємо все старе, але я завжди старався зберегти все, що можливо, — розповідав пан Тарас.

Він з великою відповідальністю ставиться до того, що корисного принесе в цей світ, щиро вірячи, що його рідні, прізвище яких він гордо носить, бачать його з неба. Ми повинні тримати зв’язок із близькими людьми: зателефонувати мамі, запитати, як у неї справи, поїхати до родичів на Великдень, відвідати могили рідних. На жаль, ми часто забуваємо про такі прості речі.

Фінанси це те, що, безперечно, веде до успіху за умови правильного поводження з грошима. Наш гість у контексті фінансів акцентував на книзі «Економіка домогосподарства», з якої він схематично виділив три пункти грошового планування:

Зароби. Витрать з розумом. Накопич для майбутнього.

Відпочинок, дозвілля важлива складова, яку потрібно правильно розуміти та виділяти свій час на те, що дасть нам водночас задоволення і користь. У Львові налічується понад 40 музеїв, безліч картинних галерей. За словами нашого гостя, своїм прикладом потрібно популяризувати такі місця. У своєму виступі пан Тарас також частенько згадував корисні книги та їхніх авторів, які допомагали йому у становленні як успішної людини. Зокрема, це «Ніколи не їжте наодинці» Кейта Феррацці та «Поведінкова економіка» Річарда Талера.

Сфотографуйте книгу, яку ви читаєте, або викладіть у соцмережі себе в картинній галереї, — радив він. Так ви швидше знайдете собі другу половинку, друзів, адже вони бачитимуть, що ви читаєте, які думки маєте, які картини дивитеся, які музеї відвідуєте. Бари з ресторанами потрібні, але вони не мають витісняти згадане вище.

Друзі, оточення наші мотиватори та посилювачі власних можливостей. Нам варто завжди рухатися вперед, це стосується й оточення, яке ми обираємо. Воно має розвивати нас, а ми — його. Має бути постійний розвиток, а це можливо лише за наявності відповідних людей навколо:

Правильне сформоване оточення дає тобі правильне мислення та рух уперед.

Соціальні проєкти це про те, щоб бути корисним суспільству. Нашій країні, як ніколи, зараз потрібна допомога. Варто запитати себе: наскільки ми ефективно допомагаємо нашій армії? Ми маємо думати, де заробити гроші, щоб посилити нашу допомогу.

Зараз нелегкі часи. Не потрібно надіятися на Америку чи на ту ж Європу, закликав пан Тарас, надіймося самі на себе яку частинку ми приносимо, щоб будувати нашу перемогу?

Наше життя на третину складається зі сну, тож день потрібно планувати так, щоб не «спати» ще й від дев’ятої ранку аж до вечора. Ми маємо бути продуктивними й не втрачати жодного шансу. Рух — це життя.

Питання спадщини, яку ти залишиш після себе, є дуже ціннісним у контексті соціальних проєктів.

Ми створили етногалерею «Спадок», заснували музей, у нас п’ять тисяч артефактів вишиванок. Важливо долучатися до чогось цінного, — наголосив Тарас Демкура.

Це колесо життєвого балансу можна заповнювати своїми балами, де від 1 до 10 ми можемо оцінити рівень свого розвитку в цих сферах. Це стимулюватиме нас до градації, поліпшення:

Ви завжди можете щось покращити. Якщо здоров’я на 7 сьогодні, то його можна підвищити на 8. Зрештою можна прокидатися раніше на годину, випити води, зробити фізичні вправи, щоб тіло зарядилось енергією. Упродовж дня проходити десять тисяч кроків, відмовитися від дуже жирної та шкідливої їжі, вживати якомога більше зелені. Можна їсти наші українські продукти й бути від цього справді здоровими.

Коли ми почнемо позбуватися поганих звичок, то матимемо краще здоров’я. Якщо набудемо трішки більше знайомств — виникнуть нові ідеї. З цього в нас уже випливатимуть нові можливості й гроші. Адже, як каже пан Тарас, «автоматично ні здоров’я, ні гроші, ні оточення не з’являться».

Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі Фото із зустрічі