Кафедра зварювального виробництва, діагностики та відновлення металоконструкцій Інституту інженерної механіки та транспорту з нового навчального року набиратиме абітурієнтів на нову спеціальність «Нафтогазова інженерія та технології».
Тут сподіваються, що з її введенням збільшиться кількість абітурієнтів, які захочуть навчатися в інституті, адже не секрет, що механічну інженерію обирає нині не надто багато абітурієнтів.
– Створення цієї спеціальності – спільна ініціатива директора інституту Олексія Ланця, завідувачки кафедри Ганни Похмурської та моя, – говорить її заступник, доцент Андрій Дзюбик. – Можна сказати, що відновлюємо історичну справедливість, бо у шістдесятих роках минулого століття вона у Львівській політехніці була. Процес ліцензування спеціальності розпочали ще 2017 року. Торік отримали від МОН України ліцензію на підготовку фахівців спеціальності «Нафтогазова інженерія та технології». Тож з нового навчального року набиратимемо абітурієнтів.
Кафедра має великий науковий та практичний досвід з напряму трубопровідного транспорту: виконали багато договорів, співпрацюють з магістральними трубопроводами, підготували чимало наукових кадрів з цього фаху тощо. Нині, правда, ця співпраця дещо зменшилася, проте тут сподіваються на її пожвавлення. Навіть погода на їхньому боці: нинішні часті дощі призводять до зсувних процесів у гірських районах, що негативно впливає на експлуатування нафто- і газопроводів, тож підготовка потрібних фахівців дуже на часі.
– Ми зрозуміли, що маємо дбати не лише про наукові кадри, а й кадри для виробництва, – продовжує мій співрозмовник. – Саме тому активно використовуємо профорієнтаційну роботу серед випускників середніх шкіл районів Львівщини. Нині, готуючись до впровадження нової спеціальності, розмовляємо зі школярами та їхніми батьками. Так, спочатку зустрілися з учнями восени 2017 року у школах Бродівського, Самбірського, Дрогобицького, Сколівського районів, Яворова, Стрия і Червонограда, тобто там, де поблизу розташовані магістральні нафтопроводи. Другий етап розпочали у січні-лютому цьогоріч. Здійснюємо профорієнтаційну роботу зі школярами у день ЗНО. Тобто спочатку розмовляємо з батьками, а після ЗНО – зі школярами. До мобільних кафедральних груп долучаємо студентів-старшокурсників. Інформацію про нову спеціальність поширюємо через фейсбук та інстаграм, допомагають нам у цьому наші випускники. Тобто у своїй роботі активно використовуємо інтернет-рекламу.
Очільниця кафедри Ганна Похмурська сподівається, що школярі оберуть нову спеціальність, адже вона, окрім того, що цікава, сприяє дальшому працевлаштуванню на теренах України. І тут йдеться не тільки про видобуток в Україні нафти й газу (цих спеціалістів готують й інші виші).
– Ми вирішили готувати спеціалістів, які діагностуватимуть та ремонтуватимуть трубопроводи, тобто стежитимуть за їх експлуатуванням, – каже Ганна Похмурська. – Не розумію, чому батьки та їхні діти упереджено ставляться до металомістких професій? Хочу відзначити, що нині майже всі процеси практично механізовано, а інженер-механік – це класичний інженер за освітою та роботою, можна сказати – технічна еліта інженерного класу. Такі фахівці потрібні абсолютно всюди. Заохочую абітурієнтів обирати наш інститут, адже маємо дуже багато спеціальностей, готуємо фахівців широкого профілю. Зорієнтовані на відкриття нових спеціалізацій. Розраховуємо на тих випускників середніх шкіл, які в майбутньому будуть багаті на різні ініціативи, братимуть активну участь у підготовці стартапів, не боятимуться відкривати свою справу, складати бізнес-плани, знаходити партнерів й організовувати приватне підприємство чи своє виробництво. Без середнього класу в нас нема майбутнього, а майбутнє мають творити молоді люди.
Абітурієнтам варто прислухатися до слів моїх співрозмовників, адже інженерні спеціальності всюди дуже цінують. В інституті і на кафедрі працюють висококласні викладачі, є всі умови для професійного зростання в університеті й за кордоном, адже тут співпрацюють із різними закордонними вишами. Студенти отримують подвійні дипломи, а відтак і підготовку високого європейського рівня. Варто лише вірити у свої можливості, бути відкритим до навчання, активним й цікавим до пізнання нового. На кафедрі планують укласти угоди про співпрацю з іншими українськими вишами, де є великі підприємства. Починатимуть із коротких практик, запрошуватимуть до себе студентів зі сходу України та навпаки. Мріють про той час, коли навчатиметься в них більше дівчат, бо нині переважають хлопці. Дуже сподіваються, що дуальна освіта, яку ініціює МОН України, знадобиться тим, хто вивчає технічні професії: студенти матимуть змогу паралельно працювати й навчатися.
Вступникам важливо звернути увагу й на такий факт: якщо раніше викладачі думали, куди прилаштувати своїх випускників на роботу, то тепер торгуються: а що ті можуть запропонувати кафедрі взамін. Нині замовлень на вихованців кафедри дуже багато, а ось випускників обмаль. Тому, обравши інженерну спеціальність, ви гарантовано матимете стовідсоткову впевненість у добре оплачуваному майбутньому.