На кафедрі ВДМ відбулась гостьова лекція про рух, школу Жака Лекока та український авангард

Кафедра візуального дизайну і мистецтва Львівської політехніки
Фото з лекції

26 березня на кафедрі візуального дизайну і мистецтва Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки відбулась гостьова лекція Миколи Набоки про рух, школу фізичного театру Жака Лекока та український авангард – під крилатою назвою «Рух – принцип всесвіту». Микола Набока є актором, випускником школи Жака Лекока, а також засновником мистецької організації «Хвиля».

Студенти дізнались, як рух поєднує різні види мистецтва. Гість поділився підходом до руху, який опанував у Франції під час навчання в школі Жака Лекока. Через відчуття й дослідження «руху» ми можемо впіймати суть об’єктів, яку можна транслювати різноманітними засобами вираження: танцем, фарбою, звуком. Ось як описує цей процес дослідження нового розуміння «сутності» за допомогою руху Микола: «Якщо ми впливаємо на картон, згинаємо його…він піддається, а потім відпускаємо і він вибудовує себе назад у свою форму, він має пам’ять, він ностальгує. Це наближає нас до картону, бо ми також хочемо повернутись назад, туди, як було колись. В цьому і драма, і трагедія цього матеріалу. Тому, досліджуючи матеріал та його рух, ми можемо знаходити щось нове у спільному творенні».

Лектор також провів паралелі між Курбасом, Лекоком і Баугаузом: «Вислів «Рух – принцип всесвіту» належить легендарному українському режисеру Лесю Курбасу, який 100 років тому поєднував експресіоністичну пластику актора із супрематичною сценографією, футуристичними костюмами, кінопроєкцією та сучасним балетом. Водночас німецька школа дизайну й архітектури «Баугауз» експериментувала з хореографією та впроваджувала руханки і дихальні практики на заняттях з малюнку. Невдовзі ці події вплинули на появу театральної школи у Франції, що назавжди змінила театральну освіту, синтезуючи різні мистецтва завдяки руху…».

Лекція завершилась жвавим обговоренням питань, що виникли у студентів стосовно театрального досвіду Миколи у Франції та можливостей застосування підходів школи фізичного театру під час роботи над візуальними творами.

Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції