У них навчатимуться студенти спеціальності «машинобудування», яка формує технологічне майбутнє нашої країни. Позаяк опанування такого фаху неможливе без практичних навичок, серед сучасних навчально-наукових лабораторій кафедри на вимогу часу з’явилися ще чотири — верстатів з ЧПК (числовим програмним керуванням), обладнання формоутворення з ЧПК, обладнання тривимірного конструювання та комп’ютерного інжинірингу в машинобудуванні.
Усі лабораторії мають сучасне потужне обладнання. Скажімо, у лабораторії верстатів з ЧПК вартий уваги універсальний токарний верстат СК6140Вх1000 із числовим програмним керуванням, призначений для високоточної обробки металевих деталей різної складності, а також фрезерний обробний центр XYZ Mini Mill. На цьому обладнанні студенти зможуть програмувати, аналізувати параметри деталей, працювати із системою числового програмного керування та вивчати технологію точіння, запускати програми на обробку, виконувати фрезерні операції у трьох координатах.
У лабораторії обладнання формоутворення з ЧПК завдяки високотехнологічному електроерозійному верстату Mitsubishi FX 20 K, призначеному для надточної обробки твердих матеріалів, студенти набуватимуть відповідних навичок з електроерозійної обробки, програмування, роботи із САМ-системами тощо. Також вартий уваги симулятор ЧПК Mitsubishi Electric, що даватиме змогу студентам набути практичних навичок із програмування та керування верстатами, безпосередньо не працюючи з металом.
Лабораторія обладнання тривимірного конструювання оснащена сучасним настільним 3D-принтером Flashforge Adventurer 4, що призначений для високоточного адитивного виготовлення прототипів, деталей і моделей із термопластичних матеріалів, а в лабораторії комп’ютерного інжинірингу в машинобудуванні привертає увагу компактний настільний фрезерний верстат німецького виробництва Proxxon — симулятор ЧПК MF70+CNC. Це мініатюрна, але точна форма для навчання числового програмного керування. Ці обидві лабораторії також оснащені серверним обладнанням — комп’ютерами вищої продуктивності.
Лабораторії такого рівня у Львівській політехніці з’явилися завдяки стейкхолдерам, серед яких: Машінтех, «Експерт Туле», «Анлево», БО «Під захистом Бога», Регіональний доброчинний фонд святого Володимира. Їхні представники, а серед них і чимало керівників, прийшли на відкриття цих лабораторій. Завідувач кафедри проєктування машин та автомобільного інжинірингу Василь Дмитрів вручив їм подяки за неоціненний внесок у розвиток університету. Завдяки їм студенти матимуть шанс опанувати свій фах на новому сучасному обладнанні.
Почесною гостею заходу стала ректорка університету Наталія Шаховська, яка слушно зауважила, що в цьому великому проєкті поєднані зусилля університету, науковців і надійних партнерів кафедри. На її думку, така подія — це більше, ніж оновлення приміщень чи технічного оснащення. Це інвестиція в якісну освіту, в сучасне інженерне мислення, у майбутнє нашої держави.
— Сьогодні ми створюємо простір, де наші студенти здобудуть знання, досвід, професійні навички, усвідомлять, що мають шанс стати конкурентними на глобальному ринку, — наголосила очільниця Львівської політехніки.
Цього дня в усіх оновлених лабораторіях презентували нове навчально-дослідницьке обладнання, розповіли про напрями його роботи, а також ознайомили присутніх із прикладами проєктів, які вже сьогодні реалізовують студенти.
Отож із вересня нового навчального року бакалаври й магістри кафедри проєктування машин та автомобільного інжинірингу, майбутні машинобудівники, спеціалізація яких охоплює комп’ютерний інжиніринг у машинобудуванні або автомобільний інжиніринг, освоюватимуть свій фах у нових сучасних лабораторіях.