На кафедрі менеджменту організацій завершився факультативний курс у рамках проєкту Erasmus+ Jean Monnet

Кафедра менеджменту організацій Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-курсу

Упродовж квітня-червня 2023 року в рамках реалізації проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module European experience in the promotion of heritage and cultural tourism на кафедрі менеджменту організацій Інституту економіки і менеджменту відбувався факультативний курс «Європейський досвід популяризації історичної спадщини та культурного туризму» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (IV курс) Національного університету «Львівська політехніка».

Під час проходження факультативного курсу здобувачі набули теоретичних знань та практичних навичок для використання європейського досвіду популяризації історичної спадщини та культурного туризму в Україні. Курс передбачав:

• вивчення основних понять, методів, інструментів, принципів, технологій та особливостей управління історичною спадщиною та культурним туризмом;
  • ознайомлення з цифровізацією об’єктів історико-культурної спадщини й особливостями сучасного організаційного та законодавчого забезпечення управління історичною спадщиною і сферою культури в Україні та ЄС;
  • розуміння специфіки маркетингу музеїв та місць культурної спадщини на прикладі ЄС.

Курс проводили виконавці проєкту:

• Олег Карий, д.е.н., завідувач кафедри менеджменту організацій: ознайомив студентів зі специфікою організації маркетингу музеїв та місць культурної спадщини на прикладі ЄС;
  • Ігор Кулиняк, к.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій, керівник проєкту: поділився досвідом організації культурного туризму як чинника міжкультурної комунікації України з державами-членами ЄС;
  • Соломія Огінок, к.е.н., доцентка кафедри менеджменту організацій: ознайомила студентів з об’єктами історичної і культурної спадщини та процесами глобалізації;
  • Юлія Бондаренко, к.е.н., доцентка кафедри менеджменту організацій: приділила значну увагу розгляду особливостям розвитку сучасного історико-культурного туризму в Україні та країнах ЄС, а також практикувалася зі студентами у вивченні кращих практик європейського досвіду і застосування їх для України у сфері управління об’єктами історико-культурної спадщини;
  • Любов Прокопишин-Рашкевич, к.е.н., доцентка кафедри менеджменту організацій: провела заняття, на яких обговорила зі студентами особливості сучасного організаційного та законодавчого забезпечення управління історичною спадщиною і сферою культури в Україні та Європейському Союзі, а також специфіку європейського досвіду для України у цифровізації об’єктів історико-культурної спадщини як чинника розвитку туризму.

У результаті вивчення цієї дисципліни студенти опанували навички аналізування новітніх практик популяризації культурного туризму на різних рівнях, здобули вміння здійснювати стратегічне управління історичною спадщиною та культурним туризмом в умовах ринкової динаміки і конкуренції та оперативно адаптуватись до нових ситуацій і змін обстановки та приймати відповідні управлінські рішення. Курс сприяв розумінню проблем збереження, інтерпретації та використання історико-культурної спадщини, актуалізував розуміння специфіки оцінювання та аналізування поточного стану і ключових тенденцій розвитку музейної та пам’яткоохоронної галузі загалом.

Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу Скріншот з онлайн-курсу