На кафедрі архітектури та реставрації розпочали проєкт із реставрації унікальної скульптури Святого Домініка

Кафедра архітектури та реставрації Львівської політехніки
Ілюстрація до матеріалу

На кафедрі архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки розпочато проєкт із реставрації унікальної скульптури, що походять з колишнього монастиря оо. Домініканців у містечку Підкамені.

Скульптури первісно перебували у верхній частині костельної дзвіниці, на її наріжниках, як мистецько-композиційне доповнення шоломовидного барокового завершення. Це були чотири фігури святих: Св. Домініка, Св. Вінцента Ферарського, Св. Томи Аквінського та Св. Яцека Одровонжа. Скульптури виконані в унікальній бароковій техніці. Спочатку фігури було вирізьблено з клеєної брили деревини, а згодом на делікатно вирізьблене дерев’яне тіло накладено оболонку з тонких мідних аркушів. Мідні аркуші вирізали індивідуальної величини та конфігурації для кожної частинки скульптури. Кожен такий аркуш прибивали до дерев’яного тіла цвяшками, паралельно надаючи йому потрібну скульптурну форму за допомогою окуття.

У 2023 році спеціалісти кафедри АТР виконали фотограмметричні обміри скульптур та провели перші санаційно-консерваційні роботи. Розроблено програму дослідницьких та проєктних робіт. Проєкт виконують у партнерстві кафедри архітектури та реставрації і громадської організації «Центр реставраційних досліджень», його реалізація передбачає експериментальні дослідницькі та консерваційні роботи на одній найкраще збереженій скульптурі – Святого Домініка.

Згодом можна буде перенести отриманий досвід та вивірену методику консервації на інші скульптури.

Ілюстрація до матеріалу Ілюстрація до матеріалу Ілюстрація до матеріалу