На Грибовицькому полігоні тестуватимуть дослідницьку установку, розроблену науковцями Політехніки та ЛНУ

За матеріалами сайту Львівської міської ради
Мирослав Мальований з установкою

Дослідний зразок установки попереднього очищення фільтратів розпочинають тестувати на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів. Розроблено пристрій науковцями Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного університету імені Івана Франка.

За словами професора кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка» Мирослава Мальованого, запропонована технологія попереднього очищення фільтратів полігонів твердих побутових відходів дасть змогу зменшити негативний вплив речовини на навколишнє середовище.

– Технологія складається із двох послідовних етапів. Так, перший – біохімічне очищення в умовах періодичної аерації. Це розробка науковців Національного університету «Львівська політехніка». Другий етап – реагентне очищення за модифікованим методом Фентона. Це доробок науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, – коментує Мирослав Мальований.

За результатами попередньо проведених лабораторних досліджень науковці визначили оптимальні умови реалізації обох етапів очищення. Зокрема, інтенсивність і тривалість періодичної аерації, концентрації реагентів, їхню об’ємну витрату, інтенсивність і час перемішування. На дослідному зразку очисної установки виконують апробацію розробленої технології для можливості масштабування пропонованих технологічних рішень на рівень промислових очисних установок великої продуктивності.

Наразі винахід вже показує позитивні результати, констатують науковці. Зокрема, рідина, яка залишається після очистки фільтрату, – безпечна для довкілля, і нею навіть можна поливати рослини.