На базі кафедри прикладної лінгвістики відбулася зустріч між викладачами університетів Гельсінкі та Львова

Кафедра прикладної лінгвістики Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-зустрічі

2 грудня 2022 року в межах обміну академічним досвідом відбулася онлайн-зустріч між професорсько-викладацьким складом університетів Гельсінкі (Фінляндія) та Львова (Україна).

Семінар, що відбувся на базі кафедри прикладної лінгвістики Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки, очолюваної професоркою Оленою Левченко, об’єднав досвідчених науковців та молодих здобувачів. Учасники заходу мали приємну нагоду поспілкуватися на тему науково-дослідних орієнтирів і пошукових традицій університетів.

• Вела семінар професор Мер’я Полвінен (Merja Polvinen), лектор і фахівець англійської літератури, куратор докторантської програми, експерт з когнітології та наратології, яка окреслила здобутки й перспективи сучасної філологічної галузі на міждисциплінарній мапі.
  • Професор Марія Саленіус (Maria Salenius), завідувачка кафедри англійської філології та дослідниця творчості Джона Донна, провела екскурс освітньою програмою, з увагою до дисциплінарного й тематичного наповнення підготовки фахівців освітнього ступеня «Бакалавр».
  • Гета Пиргонен (Heta Pyrhönen), професор кафедри зіставного літературознавства, викладачка англомовної літератури та гарант освітньо-наукової програми докторантів, наголосила на важливості застосування теоретичних здобутків на практичних заняттях зі студентами.
  • Професор Іван Бехта (Ivan Bekhta), фахівець із дискурсної наратології та англомовної художньої літератури, акцентував на необхідності впровадження макрофілологічного аналізу в сучасні гуманітарні студії.

Інші учасники семінару – Наталія Бехта (Nataliya Bekhta), Елізабет Оукс (Elizabeth Oakes), Еско Суоранта (Esco Suoranta), Наталія Бондарчук, Наталія Гриців, Олена-Анна Гульцьо, Маріанна Ділай, Віталій Карасьов, Оксана Мельничук, а також гості Нелі Кейненен (Nely Keinänen), Ееро Суоранта (Eero Suoranta), Томі Дундерлін (Tommi Dunderlin), Ярі Кекеле (Jari Käkelä), – мали активну бесіду стосовно теоретичних і методологічних напрацювань сучасної філологічної науки та жваву дискусію в руслі подальших можливостей академічної співпраці.