МОН проводить обговорення та консультації з громадськістю щодо участі України в Європейському зеленому курсі

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Ілюстративна заставка до Європейського зеленого курсу

Міністерство освіти і науки України проводить обговорення щодо участі українських вчених та дослідників у реалізації Європейського зеленого курсу (ЄЗК). Мета – врахування пропозицій щодо ефективної участі для країни в ЄЗК із представниками наукової спільноти, фінансових інституцій, експертним середовищем та громадськими організаціями.

Урядовою міжвідомчою робочою групою з питань координації подолання наслідків зміни клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс» розроблено проєкт Позиційного документу щодо участі України в ЄЗК із урахуванням результатів низки консультацій зі стейкхолдерами, органами виконавчої та законодавчої влади, експертного та наукового середовища, неурядових організацій, асоціацій.

Сьогодні Україна докладає зусиль з метою створення кліматично нейтрального європейського континенту та є невід’ємною частиною реалізації цілей ЄЗК. Концепція ЄЗК, серед іншого, є логічним продовженням міжнародних зусиль із озеленення економіки.

З урахуванням стану впровадження заходів у секторах, охоплених ЄЗК та на основі принципів, визначених позиційним документом, Україною визначено перелік секторальних напрямів співпраці, зокрема «Дослідження, інновації, підвищення рівня знань і навичок», що включає в себе підпункти такого змісту:

  • приєднання до Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021–2027);
  • забезпечення доступу українських вчених та взаємодія в межах Європейської дослідницької інфраструктури для підтримки інноваційних рішень та підготовки висококваліфікованих кадрів у відповідних секторах економіки;
  • підтримка ЄС у проведенні різноманітних досліджень для пошуку оптимальних шляхів реалізації дорожньої карти участі України у ЄЗК.

Зауваження та пропозиції за напрямом «Дослідження, інновації, підвищення рівня знань і навичок» просимо надсилати до 13 грудня 2020 року за адресою: Міністерство освіти і науки України, Директорат науки та інновацій, експертна група з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору, 01601, бульвар Тараса Шевченка, 16, к. 112-а; е-mail: kharina@mon.gov.ua, olena.kharina@gmail.com, тел. (044) 287-82-16.