Молодих науковців заохочують долучитися до Всеукраїнського конкурсу-хакатону в галузі інтелектуальних інформаційних технологій

Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Заставка заходу

Конкурс, у якому можуть брати участь студенти, аспіранти, докторанти, молоді спеціалісти та науково-педагогічні працівники віком до 35 років, оголосив Інститут модернізації змісту освіти МОН України. Захід відбуватиметься у вересні-грудні 2024 року. Його організовує Запорізька політехніка за підтримки компанії GPMS Inc. (Корнуелл, США).

Серед тематики робіт, що можуть стосуватися одного чи кількох напрямів відносно наданої вибірки даних (прикладної задачі):

• методи та архітектури для побудови моделей залежностей за вибіркою спостережень на основі парадигм машинного навчання (нейронних та нейронечітких мереж, дерев розв’язків, імунокомп’ютингу, статистичних і ймовірнісних, метричних методів тощо);
  • методи скорочення розмірності даних: оцінювання інформативності та відбору інформативних ознак (feature selection), формування штучних ознак (feature extraction), локально-чуттєвого ґешування, оцінювання значущості екземплярів, відбору екземплярів і формування вибірок;
  • методи цифрової обробки та аналізу сигналів (Фур’є та вейвлет-перетворення, статистичний, спектральний, кепстральний аналіз тощо);
  • методи кластерного аналізу, візуалізації та картографування даних;
  • оптимізаційні та пошукові методи для машинного навчання та скорочення розмірності даних (гібридні, генетичні, ройові, кластичні оптимізаційні методи);
  • програмні засоби для вирішення задач діагностування.

Мета конкурсу-хакатону — залучення талановитої молоді до науково-дослідної діяльності в галузі інтелектуальних інформаційних технологій, набуття досвіду вирішення реальних практичних завдань, заохочення талановитих молодих дослідників і стимулювання їх до майбутньої професійної кар’єри в галузі, інтегрування та обмін досвідом молодих дослідників України у сфері інтелектуальних інформаційних технологій.

Конкурс відбуватиметься на базі Запорізької політехніки в дистанційному режимі з елементами синхронної та асинхронної взаємодії.

Він матиме два етапи: рецензування робіт трьома членами конкурсної комісії та первинний відбір робіт (до 30 листопада 2024 р.), а також рецензування робіт, відібраних на першому етапі, онлайн-сесія захистів робіт, визначення переможців (до 13 грудня 2024 р.).

Для участі потрібно до 12 вересня 2024 року зареєструватися, заповнивши електронну форму.

З докладними умовами конкурсу-хакатону можна ознайомитися на сайті організаторів.