«Модернізація Народного дому «Просвіта» обов’язкова, адже Політехніка – заклад, де займається найбільше колективів» – Степан Шалата

Неплях Лідія, Центр комунікацій Львівської політехніки
Вхід до Народного дому «Просвіта»

Модернізація Народного дому «Просвіта» – один із пунктів стратегічного розвитку Львівської політехніки, який заплановано на 2021 рік. Ми поспілкувалися з директором Народного дому Шалатою Степаном Йосиповичем, аби дізнатися чому модернізація 26-го корпусу є такою необхідністю та на якому етапі виконання процес робіт.

«У Народному домі «Просвіта» справді не вистачає приміщень, враховуючи кількість наших колективів, а їх аж 12. На жаль, для занять у нас є лише дві зали – балетна та хорова. Деякі колективи займаються у різних корпусах, які розміщено по всьому місту і це створює незручність для роботи. Справді хотілося б, щоб усі зали для занять були об’єднані в одному приміщенні. 26-й корпус не будувався під Народний дім, це пристосоване приміщення комбінату харчування. Побудувати новий Народний дім нереально, але є можливість розширити та реконструювати будову. Ми домоглися ввести об’єкт у план розвитку, розробили його модернізацію та будемо працювати над цим у 2021 році. Потреба в реконструкції є надзвичайно важлива, але все залежить від наданих коштів. Безсумнівно, будуть незручності, адже коли закінчиться карантин та почнуться заняття колективів їм буде складно, та все ж потрібно перетерпіти цей період. Для такого ЗВО як Львівська політехніка модернізація обов’язкова, адже наш університет, порівняно з іншими ЗВО, має найбільше професійних колективів», – розповів Степан Йосипович.

Розробкою проєктного плану модернізації Народного дому «Просвіта» займається колектив проєктно-конструкторського об’єднання Львівської політехніки, працівники якого розповіли, що модернізація приміщення – велике організування процесу, адже у «Просвіті» займається майже 600 студентів та працівників, а тому є потреба у розширенні хорового та балетного залів. У ході проєктування було вирішено, що тераси, які ніяк не використовуються та не мають виходу, потрібно облаштувати як додаткову площу. Одна тераса знаходиться з північної сторони, а друга з південної. Танцювальна зала, площею майже 100 кв. метрів, має додаткові приміщення, такі як гардеробна та душова, які потрібно модернізувати. Крім цього, є кабінет директора, який варто розширити, щоб можна було організовувати наради. Не менш важливо облаштувати коридор із заскленими поверхнями та забезпечити звукоізоляцію. Фасад автори проєкту пропонують модернізувати, але кардинально не перероблювати, також заплановано замінити вітражі на нові. Окрім цього, потрібно утеплити повітрозабірну шахту та стіни, зробити перекриття сучасними технологіями.

Вхід до Народного дому «Просвіта» Всередині Народного дому «Просвіта» Всередині Народного дому «Просвіта» Всередині Народного дому «Просвіта»