На запит освітян із Німеччини, Данії, Бельгії та Франції 7 листопада 2024 року наукові співробітниці Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Горда, PhD, та Галина Бойко, магістр філології, провели в режимі онлайн науково-методичний семінар із серії «Навчальні видання МІОКу: новітні підходи до викладання української мови».
Зазначимо, що впродовж року Інститут вже організовував такі заходи для педагогів із низки європейських країн і Бразилії. Семінари відбуваються під патронатом Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового Конґресу Українців.
Люба Любчик, голова СКВОР СКУ, відкриваючи захід, подякувала учасникам за те, що тримають українство у світі, та за нелегку працю, часто на волонтерських засадах, задля збереження й поширення української мови та культури за межами України. Пані Любчик також наголосила на важливості роботи, яку провадить колектив МІОКу для світового українства.
Свою вдячність учасникам семінару висловила й Ірина Ключковська, директорка МІОКу, доктор філософії, почесний професор Львівської політехніки. Ірина Михайлівна говорила про великий внесок, який нині роблять ті українці за кордоном, що обрали за місію навчати української мови та культури наше майбутнє – дітей, які вимушено покинули Батьківщину. Роль українських освітян за межами своєї держави, як зазначила пані Ірина, у теперішніх обставинах надважлива, бо саме вони дбають про збереження нашої ідентичності.
Ірина Ключковська також подякувала СКВОР за співпрацю з МІОКом та постійну підтримку всіх заходів, які проводить Інститут.
Під час семінару міоківці:
- розповіли, як ефективно організовувати процес вивчення української мови для дітей за матеріалами навчального посібника (абетки) «Мої друзі»;
- ознайомили учасників зі змістом навчальних видань для базового та середнього рівнів володіння мовою, зокрема підручника «Ключ до України: міста і люди» у двох частинах і навчального посібника «Спіймай Сковороду»;
- поділилися досвідом роботи з навчальними виданнями інституту для тих, хто вивчає українську на цих рівнях, і дали поради, як адаптовувати ці матеріали для нижчих рівнів.
Учасники семінару активно ставили запитання, обмінювалися контактами, а ті, хто вже працює з навчальними виданнями МІОКу, ділилися відгуками та своїм досвідом, а також висловлювали вдячність авторам і бажали міоківцям «успіхів і підтримки на різних рівнях».
Одна із учасниць, Ганна Агеєва, керівниця Української недільної школи в місті Шарлеруа (Бельгія), зокрема зазначила: «Дуже дякую! Маю надію продовжити нашу співпрацю і бути корисною у ваших з МІОКом проєктах! Дуже розумію потребу у системному підході до вивчення української мови за кордоном та забезпечення відповідною навчальною літературою. Просвітницька функція у цьому відіграє неабияку роль, тому цілком підтримую ідею проведення зустрічей-семінарів з освітянами на місцях. Буду рада допомогти в реалізації таких корисних проєктів».
Дякуємо усім учасникам семінару за чудову спільнодію та вдячність за нашу працю і сподіваємося на нові зустрічі!