Магістрантка кафедри дизайну та основ архітектури Анна Скицька належить до тих студентів, які шалено закохані у свою спеціальність. Завдяки своєму таланту й наполегливій праці дівчина здобула срібну нагороду на Міжнародному конкурсі інноваційного дизайну Future Designer International Innovation Design Awards (IIDA) & Science for SDGs Innovation Contest, що проходив під егідою ЮНЕСКО. Головною мотивацією для призерки стало бажання допомогти рідній країні.
— Анно, найперше розкажіть, як ви стали студенткою Політехніки і чому обрали саме дизайн?
— Політехнікою я зацікавилася під час навчання в 11-му класі, після відвідування Дня відкритих дверей. Мою увагу привернули багаторічний досвід навчального закладу в архітектурному напрямі й насиченість навчальних програм, що дає можливість комплексно вивчати поняття дизайну середовища. Я обрала саме дизайнерську спеціальність, оскільки створення гармонійного та комфортного середовища, що спонукає людину до розвитку, є моєю життєвою метою.
— Коли у вас з’явився інтерес до творчості?
— Ще з раннього дитинства я обожнювала малювати. У 10 років я вже чітко визначилася, що хочу стати дизайнером інтер’єрів, тому стала навчатися в художній школі, щоб набути професійних навичок малювання. Під час навчання активно брала участь у різноманітних творчих змаганнях, за досягнення в яких була нагороджена стипендією Президента України у 2019 році. Тож до участі у мистецьких конкурсах я призвичаїлася ще з дитинства. Після закінчення школи, під час вступу, я навіть не розглядала інших спеціальностей, оскільки хотіла пов’язати своє життя саме з дизайном. Львівська політехніка була першим пріоритетом для мене під час вибору навчального закладу.
— Які можливості для професійного та особистісного розвитку забезпечила вам Політехніка?
— Навчання у Львівській політехніці дало мені можливість вивчати спеціальність, працюючи над цікавими та різноманітними проєктами, що охоплюють різні сфери дизайну. Під час навчання я зрозуміла: для того щоб стати фахівцем, треба постійно цікавитися тенденціями й інноваціями в обраній галузі та самовдосконалюватися через опанування нових знань і розв’язання нетипових завдань.
— Нещодавно ви здобули срібну нагороду на Міжнародному конкурсі інноваційного дизайну Future Designer International Innovation Design Awards (IIDA) & Science for SDGs Innovation Contest. Розкажіть про це докладніше.
— Про цей конкурс я дізналася від доцентки кафедри дизайну та основ архітектури, к.арх Юліани Петровської, яка викладала в мене впродовж минулого семестру. Ознайомившись із темою конкурсу, я вирішила, що мені як людині, чий дім після повномасштабного вторгнення опинився в зоні бойових дій, було б актуально опрацювати проблему підтримки сталого розвитку людства через допомогу різним постраждалим територіям засобами дизайну середовища. Тому я була приємно здивована, коли дізналася, що з-понад 1500 проєктів із 48 країн світу члени журі звернули увагу на мою ідею.
— Яка концепція вашого проєкту?
— Концепція проєкту базується на створенні тимчасових мобільних навчальних класів, завдяки яким можна забезпечити навчальний процес у постраждалих від бойових дій регіонах. Оскільки доступ до базової освіти є запорукою сталого розвитку людства, то легкість встановлення запроєктованих конструкцій дає змогу зробити процес навчання неперервним навіть у воєнний час.
— Звідки черпаєте мотивацію до навчання?
— Перспектива стати висококваліфікованим і затребуваним фахівцем у сфері дизайну надихає мене на здобуття нових знань та постійний пошук шляхів удосконалення професійних навичок. Можливість поділитися своїм баченням мотивує мене нестандартно підходити до виконання поставлених завдань, адже це є одним зі способів вираження особистості через творчість. Постійний розвиток тенденцій у дизайні потребує ґрунтовних знань, тому розширення теоретичної бази шляхом навчання є вкрай потрібним.
— Яка ваша порада майбутнім студентам-дизайнерам?
— Майбутнім дизайнерам я б порадила активно брати участь у творчих конкурсах і проєктах, адже вони відкривають можливість розвиватися на міжнародному рівні, та не відкладати власних творчих ідей, а шукати можливості для їх реалізації. Також я б порадила якомога швидше братися за розроблення реальних проєктів, оскільки це є найціннішим практичним досвідом.