Студенти підтримали «Ощадність»: львівські політехніки взяли участь у благодійному концерті

Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»
вистава

У Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької 29 вересня відбувся благодійний концерт за участю художніх колективів Інституту банківської справи, Львівського національного аграрного університету й Львівської політехніки. Зібрані кошти використають на реставрацію «Ощадності», знаної як львівська статуя Свободи.

Скульптура «Ощадності» увінчує будівлю Музею етнографії та художнього промислу – 1891 року її спроектував і встановив на даху тодішньої галицької каси львівський скульптор італійського походження Леонард Марконі. Ще тоді львів’яни помітили схожість скульптури з американською статуєю Свободи і навіть воліли вірити, що саме львівська «Ощадність» стала її прототипом. Згодом скульптура зазнала руйнівних впливів часу, але за більш, ніж століття, незважаючи на трагічний випадок – у вісімдесятих роках рука із факелом відпала і вбила молоду жінку – її ніхто не реставрував. На відновлення архітектурної пам’ятки потрібно мільйон гривень. Зібрати такі гроші вирішили на десятому «Аукціоні надій», який організовує Інститут банківської справи. Цього разу добру справу підтримали студенти Львівського національного аграрного університету, Львівської політехніки й УКУ.

Голова студентської ради Інституту банківської справи Ірина Богатчук пояснює вибір вишів таким чином, що для її інституту ощадність є важливою, але на Музеї є три скульптури – рільництво, ощадність та промисловість, тому «ми долучили ще й Політехніку, тобто символ промисловості, та Аграрний університет, який уособлює рільництво». Оскільки ідею ощадності запропонував Митрополит Андрей Шептицький, вирішили заручитися підтримкою ще й УКУ.

Благодійний концерт в основному складався з пісенних виступів і танцювальних композицій. На його початку артисти балету виконали танець «Ощадності», а історик і журналіст Ігор Лильо розповів про історію статуї, пожвавивши оповідь анекдотичною бувальщиною. У програмі концерту свої окремі номери представили такі колективи Політехніки, як ансамбль естрадної пісні «Сузір’я», народний ансамбль танцю «Вірність», ансамбль бального танцю «Грація», народний духовий оркестр і народна хорова капела студентів «Гаудеамус», а також читці-студенти з народного театру-студії «Хочу». Крім цього, Політехніка планує подати на аукціон, який відбуватиметься наприкінці жовтня, художні роботи своїх працівників.