«Перехресний вступ» — це порівняно нова справа у наших ВНЗ, яка запроваджена у той час, коли Міністерство освіти і науки України очолював Сергій Квіт. Ця новація дає можливість випускнику бакалаврату змінити свою спеціальність чи спеціалізацію, образно кажучи, змінити траєкторію. Теоретично стоматолог може продовжити в магістратурі здобувати спеціальність комп’ютерника чи енергетика. Але практично таких випадків не буває. Переважно на «перехресний вступ» до магістратури йдуть ті, хто прагне здобути нову спеціальність в межах однієї галузі знань. Далеко не всі викладачі нашого університету схвалюють таку систему навчання після бакалаврату. До речі, у Польщі відмовилися від «перехресного вступу»...
16 липня у всіх навчально-наукових інститутах відбувалися співбесідами з тими бакалаврами, які предендують на «перехресний вступ» до магістратури. Всього було подано 860 заяв, але з’явилися на співбесіду не всі Ці особи зможуть взяти участь у магістерському конкурсі за своєю звичною спеціальністю. Під час співбесід були недопущені до іспитів ( у формі тестів) порівняно небагато предендентів. В Інституті комютерних наук та інформаційних технологій таких осіб було найбільше — шестеро. Професор Наталія Шаховська це пояснила так: «У нас було і багато охочих на «перехресний вступ» — 48 осіб. Ми не женемося за кількістю магістрів, головне — якість. Насамеред з’ясовуємо рівень теоретичної підготовки. Я за те, щоб такий вступ був у межах однієї галузі знань. Але не виключаю, що на магістерку може вступити і бакалавр-будівельник. Важливо, щоб він міг логічно мислити...»
В Інституті геодезії заяви подавали четверо осіб і всім допустили до іспитів. Директор Інституту доктор технічних наук Корнилій Третяк розповів про трьох вступників. Двоє — економісти, але вже пару років працюють у земельних ресурсах і непогано орієнтуються у питаннях земельного кадастру. Ще один претендент — з географічного факультету університету імені Івана Франка. Він може стати добрим фахівцем зі спеціальності геодезичної картографії. Іспити триватимуть протягом тижня. Передбачається, що конкурс на магістратуру звичайну і «перехресну» буде один до двох.