2–4 липня 2019 року в м. Києві відбулися навчальний семінар і координаційна нарада на тему «Удосконалення прогнозування та узгодження попиту і пропозиції кваліфікованої робочої сили в Україні», організовані Міжнародною організацією праці (ILO/МОП) та Європейським фондом освіти (ETF/ЄФО) за фінансової допомоги Данського уряду (DANIDA/ ДАНІДА) в рамках реалізації проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».
До участі у семінарі були запрошені представники центральних і регіональних органів державної виконавчої влади в Україні, бізнесу, громадських організацій. Серед учасників були працівники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, Державної служби статистики України, Державного центру зайнятості України, представники Конфедерації роботодавців України, Федерації профспілок України, зацікавлені особи з освітянських та науково-академічних структур, діяльність яких прямо чи опосередковано дотична до розв’язання питань аналізу й прогнозу попиту і пропозиції робочої сили на ринках праці.
Метою семінару-наради була допомога у розробці плану дій щодо вдосконалення програми організації системи навичок прогнозування та узгодження попиту і пропозиції кваліфікованої робочої сили в Україні, а також зміцнення міжінституційної координації на національному, регіональному, галузевому та місцевому рівнях, зокрема з огляду на реформу децентралізації. Робота заходу проходила у вигляді окремих 11 сесій.
Про результати аналізу та прогнозування потреби в кадрах для підприємств Львівської області розповіли під час роботи семінару професор кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Львівська політехніка», керівник Науково-дослідного центру соціальної й демографічної політики та управління «Демос», д.е.н. У.Я. Садова та професор кафедри статистики Львівського національного університету імені Івана Франка, д.е.н. О.С. Гринькевич.
У презентації на тему «Прогнозування регіональних ринків праці: досвід освітньо-наукових центрів у Львівській області» було охоплено такі блоки питань: демографічні та соціально-економічні характеристики регіону й регіонального ринку освітніх послуг; успішність випускників Львівщини за результатами складання ЗНО в 2019 році; зацікавлені сторони (стейкхолдери) у розробці прогнозів ринку праці, а також основні розробники, які здатні проводити подібну роботу. У виступі акцентовано увагу на ролі спеціальних робочих груп у регіонах, організованих на міжінституційній основі і здатних якісно проводити прогнози ринку праці; вказано на особливості реалізації проектів у регіонах залежно від ресурсного забезпечення, а також цілей, інтересів замовника й наявності потрібної інформації. З великим інтересом учасники семінару-наради сприйняли інформацію про результати дослідження, проведеного за участю авторів у рамках співпраці з Департаментом економічної політики Львівської ОДА з метою формування регіонального замовлення на підготовку кадрів (сценарний підхід до прогнозування кількості вступників в заклади ПТО регіону).
На завершення навчального семінару і координаційної наради «Удосконалення прогнозування та узгодження попиту і пропозиції кваліфікованої робочої сили в Україні» була проведена спільна фотосесія. Організатори від МОП/ЄФО/ДАНІДА зробили усім учасникам подарунки з підбіркою усіх матеріалів заходу на спеціальних флешках. Доповідачам від української сторони було вручено своєрідні листи-довідки з підтвердження участі у заході та конкретизацією проведеної роботи і досвіду.