26 листопада 2024 року на кафедрі соціології та соціальної роботи спільно з Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Інституту гуманітарних та соціальних наук було організовано захід на тему «Академічна доброчесність в сучасному ЗВО». Спікеркою зустрічі була д-р філософії, членкиня НТСА ІГСН, асистентка кафедри СР Романа Мишок.
Захід зібрав студентів, аспірантів, молодих вчених, викладачів та всіх зацікавлених у питаннях підтримки академічних стандартів. Лекція охоплювала три ключові теми.
1. Що таке академічна доброчесність?
У межах цього питання наголос був на важливості дотримання академічної доброчесності як основи для якісної освіти й науки.
2. Що вважають порушенням академічної доброчесності?
Учасники обговорили приклади академічного шахрайства, такі як плагіат, списування, фабрикація даних та інші. Спікерка акцентувала увагу на важливості запобігання таким практикам.
3. Штучний інтелект і академічна (не)доброчесність
Окрема частина дискусії була присвячена використанню технологій, зокрема штучного інтелекту, в навчальному і науковому процесі. Обговорювали можливості ШI для розвитку освіти та науки, а також ризики його зловживання, зокрема порушення доброчесності.
Захід пройшов у форматі інтерактивної лекції, де учасники активно ставили запитання й ділилися власними думками. Завдяки живій дискусії вдалося розкрити тему з різних перспектив, а також підкреслити роль кожного у підтримці академічної доброчесності.
Ця лекція стала чудовою нагодою для поглиблення знань про академічну доброчесність, обміну думками та вироблення спільного розуміння викликів і можливостей, які постають перед сучасною освітою. Спільними зусиллями ми можемо зробити освітній процес прозорішим, чеснішим та ефективнішим!