Кафедра РЕТС провела профорієнтаційний захід для учнів загальноосвітньої школи № 77 міста Львова

Кафедра радіоелектронних технологій інформаційних систем
Фото з профорієнтаційного заходу

6 травня 2025 року доцент кафедри радіоелектронних технологій інформаційних систем Інституту інформаційно-комунікаційних технологій та електронної інженерії Спартак Маньковський провів три профорієнтаційні виступи в середній загальноосвітній школі № 77 міста Львова.

Заходи були проведені у 10, 11 та 7 класах школи. Кожна доповідь складалася з двох частин:

  1. про Національний університет «Львівська політехніка», зокрема про Інститут інформаційно-комунікаційних технологій та електронної інженерії та кафедру радіоелектронних технологій інформаційних систем;
  2. принцип роботи WiFi-роутера «простими словами».

У доповіді про Львівську політехніку Спартак Вікторович розповів про структуру Університету, поділ на інститути, творчі та спортивні секції, ярмарок кар’єри, КВН, стипендіальні програми тощо. Докладніше розказав про спеціальності, за якими готує ІКТЕ, й нещодавно затверджені їхні шифри, зокрема про спеціальність G5 «Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка» та освітньо-професійну програму «Програмно-апаратні пристрої інфокомунікаційних систем».

Для кращого розуміння, чим займаються спеціалісти в галузі радіоелектроніки та працівники кафедри радіоелектронних технологій інформаційних систем, Спартак Маньковський підготував другу частину доповіді – про принцип роботи WiFi-роутера «простими словами», де розповів:

  • про те, що антена є перетворювачем електричних сигналів у радіохвилі й навпаки, що дає змогу передавати сигнали без дротів;
  • про те, як відбувається перетворення тексту у двійкові коди на прикладі таблиці ASCII й навпаки – з двійкових кодів у символи.

Далі поєднав першу та другу частини і продемонстрував, як двійкові коди можна передати за допомогою радіохвиль, застосувавши частотну маніпуляцію.

Щоб переконатись, чи учні зрозуміли пояснення, доповідач запропонував задачу, в якій було подано двійковий код слова «MAMA», отриманий за допомогою таблиці ASCII. Учням потрібно було його перетворити в символи, щоб дізнатись закодоване слово. Інша задача полягала в декодуванні літери за заданим частотно-маніпульованим сигналом, отриманим з антени. Обидві задачі були швидко розв’язані у всіх класах, де відбувались доповіді.

Також Спартак Вікторович показав розібраний WiFi-роутер, продемонстрував його нутрощі (електронну плату) та пояснив їхнє призначення.

Загалом учні були задоволені доповіддю і розповіли, що відкрили для себе багато цікавих речей.

Спартак Маньковський висловлює подяку директорці школи Зоряні Демчук і вчителям Любові Полуліх та Галині Баглай, які організували відразу три зустрічі з учнями школи і сприяли у профорієнтаційній роботі Інституту інформаційно-комунікаційних технологій та електронної інженерії.

Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу