Кафедра органічної хімії провела засідання, присвячене науковим та освітнім підсумкам минулого року

Кафедра органічної хімії Львівської політехніки
Герб Львівської політехніки

Розпочинаючи новий 2021 рік, кафедра органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» підсумувала досягнення у 2020 році.

Приємно відзначити, що працівники та студенти кафедри отримали ряд державних премій та стипендій. Державну стипендію видатним діячам науки отримував завідувач кафедри професор Станіслав Воронов. Премії обласної державної адміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області отримали с.н.с. Сергій Варваренко та аспірант Остап Ліщинський; Стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених – н.с. Марія Яковів, а Стипендію Президента України – студент Тарас Василишин. Крім того, конкурс індивідуальних доплат для викладачів та студентів ІХХТ в межах проєкту «До вершин з Roshen» виграли професор Ананій Когут і 5 студентів, які навчаються на кафедрі органічної хімії (Б. Домніч, М. Букартик, І. Садова, С. Капаціла, С. Колобич). Міжнародна премія імені Войцеха Зелінського, ректора Сілезької політехніки, для найкращого студента-випускника Інституту хімії та хімічних технологій дісталася студенту Т. Василишину.

Працівниками кафедри органічної хімії видано:

• підручник «Токсикологія продуктів харчування» авторів С.А. Воронов, Ю.Б. Стецишин, Ю.В. Панченко, А.М. Когут. – 2-ге вид., допов. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020. – 568 c. (із грифом МОНУ – Затвердило Міністерство освіти і науки України як підручник для студентів вищих навчальних закладів (лист № 1/11-17920 від 11.11.2014 р.));

та два розділи книжок:

• Budishevska O., Popadyuk N., Musyanovych A., Kohut A., Donchak V., Voronov A., Voronov S. Formation of three-dimensional polymer structures through radical and ionic reactions of peroxychitosan // Studies in Natural Products Chemistry. – Elsevier B.V. –2020. – Vol. 64: Bioactive natural products. – P. 365–390;
  • Kohut A., Voronov S., Demchuk Z., Kirianchuk V., Kingsley K., Shevchuk O., Voronov A. Emulsion polymerization of plant oil-based acrylic monomers: resourceful platform for biobased waterborne materials // ACS Symposium Series. – 2020. – Vol. 1372: Sustainability & green polymer chemistry. – Vol. 1: Green products and processes. – P. 27–66.

Опубліковано:

• 24 статті та 1 тези конференції у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus або Web of Science;
  • 7 статей у фахових виданнях України;
  • 58 матеріалів та тез доповідей на наукових конференціях.

Кількість отриманих охоронних документів – 6 та 4 подані заявки на видачу патентів.

Відбувся захист дисертації с.н.с. Наталії Носової на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.

Завершені 2 держбюджетні НДР, які фінансувалися МОН України:

• «Функціональна мімікрія людської шкіри прищепленими до полімерної поверхні гібридними гідрогелями біополімерів для лікування її ушкоджень великої площі». Керівник теми: проф. С.А. Воронов;
  • «Методи молекулярного конструювання амфіфільних полімерів та супрамолекулярних ансамблів на їх основі в об’ємі і поверхнях» Керівник теми: доц. О.І. Гевусь.

Працівники кафедри виконували 3 госпдоговори та 4 міжнародні проєкти та гранти. Наукове стажування у Державному університеті Північної Дакоти, США пройшли асистент Василина Кір’янчук та доцент Олег Шевчук. Аспірантка Яна Шимборська стажувалася у Ягелонському університеті, Краків, Польща. Крім того, на науковому стажуванні у Державному університеті Північної Дакоти в даний час перебуває студент Богдан Домніч.

Слід зазначити, що за показником h-індексу у Scopus п’ятеро представників кафедри займають найвищі місця серед усіх працівників Інституту хімії та хімічних технологій:

• Воронов С.А. – 16;
  • Когут А.М. – 16;