Кафедра ЕЗП виграла грант на 6 мільйонів євро за програмою «Горизонт Європа» й буде координатором для 21 країни ЄС

Проєктний офіс Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Кафедра екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку імені В’ячеслава Чорновола Львівської політехніки виграла грант на 6 мільйонів євро за програмою «Горизонт Європа» у конкурсу Excellence Hubs (HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-07-01). У рамках цього проєкту кафедра ЕЗП стане координатором для 21 організації з України, Польщі, Латвії, Іспанії та Бельгії і впродовж 2025–2028 років буде розробляти концепцію та виконувати заплановані активності для створення центру досконалості для розумного сільського господарства і циркулярної біоекономіки.

На цьогорічний конкурс було подано 205 проєктних заявок, і лише 11 з них отримали підтримку за результатами конкурсного відбору. Особливо значущим є те, що Львівська політехніка не лише стала переможцем проєкту, але й уперше серед українських організацій отримала можливість координувати такий великий консорціум у рамках конкурсу WIDERA.

Проєкт під назвою «Центр досконалості для розумного сільського господарства та циркулярної біоекономіки для сталого агропродовольчого сектора в країнах, що розширюються (та за їх межами)» (акронім: AGRI-BIOCIRCULAR-HUB) є першим у своєму роді центром досконалості в галузі сталого сільського господарства та циркулярної біоекономіки. Його мета – зміцнити науково-дослідні можливості та інноваційні екосистеми трьох країн: Польщі, Латвії та України. Проєкт базується на досвіді двох розвиненіших країн, Іспанії та Бельгії, зокрема регіону Каталонія, що є провідною європейською регіональною екосистемою в цій галузі.

Основні цілі проєкту:

  • розробка та впровадження довгострокового плану дій щодо науково-дослідницьких досліджень у галузі сталого та біоциклічного сільського господарства;
  • розширення можливостей R&I (науково-дослідницьких та інноваційних) у трьох цільових країнах через розроблення, пілотування та розширення бізнес-кейсів, що базуються на регіональних викликах і місцевих інноваційних малих та середніх підприємствах;
  • забезпечення розбудови потенціалу, тренінгів і мережевих заходів для поширення інновацій та підприємництва, а також індивідуальних модулів наставництва для нової екосистеми в Україні;
  • запровадження програми наставництва відкритих інновацій і підприємництва для сприяння підприємництву та підтримки інновацій для фермерів;
  • розроблення каскадної схеми фінансування для підтримки малих і середніх підприємств, які займаються розробкою та впровадженням інтелектуальних і циклічних технологій та інновацій для сталого сільського господарства.

– Шлях до перемоги був тривалий і непростий. Ми провели багато підготовчої роботи, брали участь у численних нарадах, обговореннях і додатково подавалися на різні програми «Горизонт Європа» для верифікації гіпотез та отриманням відгуків від експертів за нашою тематикою. Це потребувало значних зусиль і відданості від нашої команди, а також супроводу Проєктного офісу. Однак наші зусилля були винагороджено, і тепер ми можемо впевнено дивитися в майбутнє, працюючи над впровадженням розумного сільського господарства та дослідженням циркулярної біоекономіки й іншими важливими екологічними проблемами разом із нашими міжнародними партнерами, – зазначив завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування, д.т.н., професор Мирослав Мальований.

Цей проєкт стане важливою віхою в розвитку кафедри та університету в цілому, зміцнюючи наші позиції як лідера у сфері екологічних досліджень та інновацій.