Експерт Міністерства енергетики України прочитав публічну лекцію для студентів Львівської політехніки

Кафедра політології та міжнародних відносин Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

20 листопада 2024 року в онлайн форматі для студентів Львівської політехніки відбулася публічна лекція Владислава Рамазанова, кандидата економічних наук, керівника експертної групи безпеки постачання та розвитку конкурентного ринку природного газу директорату нафтогазового комплексу та розвитку ринків нафти, природного газу та нафтопродуктів Міністерства енергетики України, на тему «Інтеграція енергетичного сектору України до ЄС: виклики та перспективи».

Під час свого виступу спікер сфокусувався на проблемі інтеграції енергетичного сектору України до Європейського Союзу, що в умовах сьогодення є вкрай актуальним. Владислав Рамазанов окреслив такі аспекти енергетичної безпеки, як енергетична незалежність, диверсифікація постачання енергоресурсів, розвиток відновлюваної енергетики й енергоефективність.

Також експерт наголосив на тому моменті, що ЄС має за мету забезпечити стабільне, стійке та стале постачання енергоресурсів через розвиток інтегрованого єдиного енергетичного ринку та співпрацю з іншими країнами. Це включає піднесення відновлюваної енергетики, зменшення залежності від вуглеводнів та покращення енергоефективності.

Особливу увагу лектор приділив висвітленню інформації про потенціал України для розвитку своєї енергетичної сфери, зокрема в галузі відновлюваної енергетики, яка може сприяти зменшенню залежності від імпорту й забезпечити стале та стійке постачання енергії.

Крім того, Владислав Рамазанов закцентував увагу слухачів на розвитку енергоефективності й модернізації енергетичної інфраструктури, що є важливими напрямами для забезпечення енергетичної безпеки.

Експерт презентував візію (форсайт) щодо майбутнього українського енергетичного сектору, наголосивши на тому, що Україна в перспективі стане важливим партнером ЄС в енергетичній сфері, забезпечуючи стабільне та надійне постачання енергоресурсів. Співпраця може включати обмін технологіями, досвідом і кращими практиками у сфері енергоефективності, розвитку відновлюваних джерел енергії та модернізації енергетичної інфраструктури.

Анонсована лекція викликала чималу зацікавленість, адже до заходу долучилось 62 учасники, з-поміж яких – студенти-міжнародники Національного університету «Львівська політехніка», викладачі, учасники команди проєкту EUSTS. Найбільше студентську молодь цікавили питання про досягнення України на шляху інтеграції в єдиний енергетичний ринок ЄС, а також головні перешкоди на цьому шляху.

Захід проведено у межах проєкту «Європейські студії для студентів технічних спеціальностей Національного університету «Львівська політехніка» (EUSTS), який реалізується за підтримки програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне (активність – серія публічних лекцій). Команда проєкту щиро дякує всім учасникам лекції та продовжує працювати над підготовкою інших, не менш цікавих активностей на актуальні теми європейської інтеграції України та співробітництва з Європейським Союзом.

Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції