Від 17 березня до 30 квітня 2025 року доцентка катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Мирослава Гнатюк пройшла підвищення кваліфікації в Спілці українських вчителів та освітян у Сполученому Королівстві (підрозділ Союзу Українців Британії – СУБ) (м. Лондон, Великобританія) на тему «Новітні виклики для освітян у викладанні української мови в цифрову еру». Незмінно науковим керівником міжнародного стажування була її директор Інна Григорович, NPQSL, яка послідовно співпрацює із нашим навчальним закладом. Очільниця Спілки разом зі своїми колегами ділилася останніми новаціями освітньо-методичної роботи свого закладу в умовах війни в Україні, сприяла проведенню освітянських зустрічей, філологічних круглих столів. Особливо цінним для стажувальниці був доступ до опрацювання цифрової бібліотеки методичних розробок СУВу.
Британські колеги філологічній секції Спілки українських вчителів (очільниця Ольга Полісвят, викладачі секції Надія Пашкова, Тетяна Хамберстоун, Мар’яна Норик, Ірина Фридрак, Мирослава Машталер, Лідія Тиміш) активно залучали колегу зі Львівської політехніки до обговорення і актуальних проблем диджиталізації під час викладання української мови та літератури для молоді, і засобів мотивації до навчання предмету, і розроблення цікавої джерельної бази в цифровій формі. Основний акцент зустрічей було зосереджено на необхідності створення віртуального навчального середовища з різнорівневими завданнями з української мови та літератури, як також виробленні спеціальної методики подання матеріалу для учнів-емігрантів і тих українських школярів та старшокласників, що вимушено оселяються в Британії в часі теперішньої війни в Україні. Тому на цьогорічних зустрічах доцент Мирослава Гнатюк ділилася досвідом створення курсів у ВНСі, що успішно функціюють у студентсько-викладацькому середовищі Національного університету «Львівська політехніка». Британським колегам було цікаво перейняти наш досвід застосування сучасних освітніх технологій.
Доцентка катедри української мови Мирослава Гнатюк висловлює щиру подяку керівництвові Спілки освітян Британії та Львівської політехніки за можливість поглиблювати професійні контакти представників обох закладів, налагоджувати академічну мобільність, продукувати новітні підходи в освітній діяльності, в організації спільних українсько-британських науково-освітніх проєктів, а також здобути нові можливості для професійного вдосконалення та кар’єрного зросту.



