Запорукою успішного проєкту є участь у ньому талановитої молоді, яка сприяє пошуку нових рішень у наявних технологіях і посилює його сталість та інноваційність. Прикладом такої взаємодії є дослідження магістрантки кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки Діани Варчук, присвячене поліакриламідним гідрогелям, які використовують під час створення вогнетривких композитів.
Експериментальна робота студентки здійснювалась у рамках реалізації проєкту «Розробка гідрогелевої композиції для вогнетривких склопакетів та технології її виготовлення», який отримав фінансову підтримку Національного фонду досліджень України під керівництвом професора кафедри органічної хімії Сергія Варваренка.
Основним завданням молодої дослідниці було визначення оптимальних умов отримання полімерної складової гібридного гідрогелю, який утворюється під час взаємодії полімерної складової (поліакриламідного кополімеру і структуруючого агента) з мінеральною складовою.
Діана Варчук під керівництвом учасниці проєкту, старшої наукової співробітниці Наталії Носової склала план повнофакторного експерименту і провела його. Метою було визначення температурного та концентраційного діапазону, а також співвідношення між кополімером і структуруючим агентом. Головним критерієм відбору було світлопропускання, а також пружність, гель фракція, ступінь набрякання.
«За результатами експерименту в разі спалювання окремо полімерної і мінеральної складових ми не досягаємо бажаного результату. Лише за об’єднання цих двох компонентів утворюється піна та пористий матеріал. І ми можемо вважати завдання виконаним», – зазначила Діана Варчук.
Проведення таких експериментів сприяє розширенню сфери використання полімерних гідрогелів і дає змогу застосовувати їх не лише для виготовлення вогнетривких склопакетів, а й у агропромисловій, нафтопереробній, харчовій, фармацевтичній промисловості й навіть у косметології.