Через образи трьох канонічних жіночих героїнь творів Лесі Українки, Ліни Костенко та Ольги Кобилянської співачка Alina Pash розмірковує про світовідчуття жінки-митця в XXI столітті.
«ДНК її сутності» — це концептуальна виставка-монолог, створена цифровою платформою PASIKA Magazine та Аліною Паш. В основі проєкту — творчий аналіз трьох жіночих образів: Мавки — героїні «Лісової пісні» (Леся Українка), Марусі Чурай з «Марусі Чурай» (Ліна Костенко) та Софії (Ольга Кобилянська, «Меланхолійний вальс»).
У виставці Аліна Паш перетворюється на цих героїнь і розмірковує про роль мисткині в XXI столітті. Головна редакторка PASIKA Magazine Олександра Шамрай каже, що співачка стала «реальним відтворенням і одночасно продовженням канонічних жіночих образів».
Візуальну основу виставки розробив митець Володимир Ковпак, який створював діджитал-арт проєкту, поєднуючи цифровий колаж і нейромережі.
«Початково я створив багато цифрових колажів з природою, які стали перехідними в проєкті. Після цього я “пропускав” їх через дві нейромережі. Перша нейромережа давала змогу штучному інтелекту розібратись, де на зображенні небо, ліс чи вода й згенерувати реалістичне зображення нереального пейзажу. Друга нейромережа вже “схрещувала” між собою зображення, завдяки чому в нас вийшли плавні анімаційні переходи. По суті, метод GAN (generative adversarial network, генеративно змагальна мережа) дав можливість подивитись на те, як штучний інтелект розуміє мої колажі», — розповів Володимир Ковпак.
Додамо, що Володимир Ковпак — цьогорічний випускник Львівської політехніки, магістр-науковець кафедри містобудування ІАРД.
Прем’єра виставки відбулася 16–18 липня у київському кінотеатрі KINO42. Наразі на YouTube-каналі PASIKA Magazine можна подивитися першу частину «ДНК ЇЇ СУТНОСТІ» про Мавку. 21 липня опублікують арт-експозицію про Марусю Чурай, 23-го — про Софію.