Студенти освітньої програми «журналістика» Львівської політехніки Олексій Кордоба, Маріанна Мороз та Злата Новосельська розповіли, як обирали університет, чи задоволені своїм вибором та з якими труднощами стикаються тепер, під час навчання в карантинних умовах.
«Абітурієнти часто вагаються, який виш їм обрати. Звісно, я розглядав різні варіанти вступу, але все ж, послухавши відгуки друзів, оцінивши вартість навчання порівняно з іншими освітніми закладами, я обрав Львівську політехніку, адже вважаю, що тут отримаю нічим не гірший рівень знань, аніж у якомусь іншому університеті», – розповідає Олексій.
«Я одразу знала, що буду обирати саме цей заклад, адже тут навчалися мої батьки, бабусі та дідусі, тому вибір був очевидний», – зазначає Маріанна.
«Обираючи Політехніку, я зважала на його високий статус та входження до п’ятірки найкращих», – міркує Злата.
Усі троє студентів задоволені обраною спеціальністю і бачать її переспективу, якщо, звісно, докладати зусиль.
«Ось я закінчую 2-й рік свого навчання та можу сказати, що мені легко й приємно навчатися саме тут, адже завжди знаєш, що тобі допоможуть та лояльно поставляться до будь-якої ситуації», – ділиться Олексій Кордоба.
«Перспективу можна знайти будь-де, якщо справді хочеш працювати у тому напрямі, який обрав. Нас забезпечують хорошим місцем практики: це можуть бути як редакції ЗМІ, так і телеканал чи радіо, головне – бажання», – вважає Маріанна Мороз.
«Скажу відверто: все ж таки я трішки розчарувалася у навчанні. Можливо, я поставила надто великі очікування, проте все ж розчарування, хоч і мале, але є. Найперше – саме у викладі інформації: надто багато непотрібного та нецікавого, по-друге – потрібно багато самому допрацьовувати, але, попри це, я задоволена обраною професією та докладу максимум зусиль, щоб осягнути її», – розказує Злата Новосельська.
Через ковід навчання понад рік тому перейшло в онлайн-формат, тому закономірно, що хочеться дізнатися про враження студентів від цього, які у звичному режимі навіть до кінця першого курсу не довчилися.
«Навчання відбувається за допомогою платформ Zoom та ВНС. Звісно, це трохи складно, адже часто пропадає зв’язок. Та й важко налаштуватися на навчання, коли ти вдома», – розповідає Олексій.
«Мені навчання не надто кардинально відрізняється від того, що було в офлайні. Викладачі так само викладають теми та задають завдання», – ділиться Маріанна.
«Єдине, з чим можуть виникнути труднощі під час дистанційно навчання, – це зі сесією. Немає можливості запитати та проконсультуватися одразу із викладачем», – пояснює Злата.
Загалом студентів влаштовує такий формат навчання, та все ж вони хочуть повернутися до звичного режиму й підсумовують, що українська система освіти навчилася давати собі раду в таких ситуаціях.