Аспірант кафедри АТР оцифровував фондове зібрання історико-архітектурного заповідника у Бережанах

Кафедра архітектури та реставрації Львівської політехніки
Фото із заходу

Для збереження та популяризації музейних предметів усе частіше використовують процес оцифрування, тобто створення цифрової форми матеріального об’єкта культурної спадщини. Триває оцифрування фондового зібрання Державного історико-архітектурного заповідника у місті Бережани, зокрема дерев’яних скульптур святих апостолів Петра і Павла початку XVII століття. Створення цифрової форми цих скульптур є доволі трудомістким процесом, оскільки необхідно передати їхній стан у всіх ракурсах.

Роботу з оцифрування здійснював Ілля Литвинчук, аспірант кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська Політехніка», у рамках співпраці кафедри та Заповідника. Також було проведено сканування алегоричної скульптури «Надія» з надгробку родинного гробівця Сенявських у замковій каплиці бережанського замку (початок XVII століття). Реставрацію скульптури виконав аспірант кафедри АТР Сергій Сірий.

За результатами сканувань у рамках реалізації проєкту «Pfister Art: Бережанська спадщина» видано рекламний проспект «Іоан Пфістер. Бережанські сторінки життя і творчості». Видання спрямоване на промоцію постаті відомого скульптора та популяризацію його найвагомішого періоду творчого становлення із демонстрацією найкращих зразків мистецького доробку майстра. Ці друковані матеріали стануть доповненням оновленої музейної експозиції «Спадщина скульптора Іоана Пфістера у Бережанському замку», оскільки містять опис та зображення творів скульптора, які сягають 400-літньої давнини.

Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу