Перелік виконаних робіт
- Розроблення ефективних каталізаторів синтезу акрилової і метакрилової кислот та їхніх естерів з пропілену, ізобутилену, оцтової кислоти, пропіонової кислоти, метилацетату та метилпропіонату. Встановлення оптимальних параметрів відповідних технологічних процесів, розроблення умов регенерації каталітичних систем.
- Розроблення нових каталітичних систем для процесів окиснення циклогексану, які поряд з індивідуальним каталізатором, містять ряд ефективних добавок, які змінюють його властивості і дають змогу підвищити як активність, так і селективність цього каталізатора.
- Розроблення пластифікаторів полівінілхлориду на основі сумішей естерів аліфатичних нижчих дикарбонових кислот і спиртів С4-С5, які характеризуються нетоксичністю, морозостійкістю та позитивними пластифікуючими властивостями.
- Розроблення технологій коолігомеризації побічних продуктів (рідких продуктів піролізу) виробництва етилену й отримання аліфатичних та ароматичних нафтополімерних смол.
- Вдосконалення низькотемпературної технології спиртової бражки з використанням ферментних препаратів амілолітичної, целюлолітичної та протеолітичної дії, а також з оптимальними умовами гідроферментативного оброблення зернової сировини. Для розріджування та оцукрювання використовуються композиції ферментних препаратів в оптимальних дозах, що дає змогу знизити в’язкість сусла, зменшити вміст нерозчиненого крохмалю в бражці та підвищити вихід спирту.
- Вдосконалення технології виготовлення пива зброджуванням висококонцентрованого сусла з використанням біостимуляторів дріжджів. Встановлення оптимальних умов головного бродіння високогустинного сусла та доброджування молодого пива. Встановлення композицій біостимуляторів в оптимальних дозах, використання яких дозволяє збільшити швидкість бродіння високогустинного сусла та ступінь зброджування пива, зменшити вміст побічних продуктів бродіння в пиві.
- Розроблення ефективного віброкавітаційного методу очищення стічних вод від органічних та біологічних забруднень. В умовах застосування газів різної природи при віброкавітаційному знезараженні води ефективність очищення становить 96 — 99,7 %. Розроблення віброкавітаційного пристрою, який впроваджено на ТзОВ «Інтер-Синтез» (Борислав).