Інвестиційний менеджмент

Автор / тренер курсу:

  • Рисін Марія Віталіївна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Львівська політехніка».

Інформація про програму підвищення кваліфікації:

Напрям навчання: «Методика викладання навчальних дисциплін у закладі загальної середньої освіти»; «Методика викладання навчальних дисциплін  у закладі професійно-технічної освіті»; «Тенденції розвитку освіти ХХІ століття». 

Обсяг навчання: 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Категорія слухачів курсу: педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти.

Мета курсу: полягає у формуванні сучасного економічного мислення та системи спеціальних знань у галузі управління інвестиційною діяльністю, розумінні ролі інвестицій в економіці, складових інвестиційної діяльності та особливостей інвестиційного середовища, формуванні корисних фінансових звичок у сфері управління особистими фінансами. 

Коротко про курс: навчальний курс «Інвестиційний менеджмент для педагога» дасть знання про сутність, форми інвестицій, засади інвестиційного менеджменту та розвине базові навички підприємництва. Структура курсу включає розгляд теорії заощаджень, види інвестицій та поради щодо обрання фінансових установ для інвестування коштів, особлива увага приділена темі інвестування у державні цінні папери; дієві методи формування пенсійних накопичень, а також показує переваги та недоліки солідарної, обов’язкової накопичувальної та добровільної недержавної системи пенсійного забезпечення, особливості страхування життя та аналіз відмінностей програм страхування, а також пільги при оподаткуванні доходів від інвестицій. Перевагою даного курсу є розгляд практичних фінансових кейсів, аналіз даних пенсійних контрактів та програм страхування життя педагогів, використання актуальних сучасних онлайн сервісів та мобільних додатків. Даний курс використовує ігрові та тренінгові методики, що розвивають ефективні навички з управління особистими фінансами.

Очікувані результати навчання: підвищення фінансової обізнаності, здатність аналізувати фінансову інформацію та приймати інвестиційні рішення, вміння спланувати власну пенсію та досягати як поточні, так і  стратегічні фінансові цілі; розвиток ключової компетентності «підприємливість та фінансова грамотність», як особистості, так і надає можливість передавати ці знання та формувати фахові навички в учнів.

Структура курсу:

  1. Тема 1. Теорія заощаджень та види інвестицій. Розглянуто суть та форми особистих заощаджень, розкрито суть та види інвестицій з точки зору приватного інвестора, наведено підходи щодо інвестування у банківські депозити та облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Актуалізовано значення інвестиційного менеджменту.
  2. Тема 2. Як накопичити на пенсію? Розкрито зміст пенсійної системи України та особливості законодавчого регулювання, видів пенсійних фондів. Особливу увагу приділено діяльності недержавних пенсійних фондів (НПФ), умовам та перевагам участі в ньому. Актуалізовано особливості та види пенсійних контрактів, а також пільги при оподаткуванні.
  3. Тема 3. Страхування життя. Поняття страхування життя, права та обов’язки страховика та страхувальника. Особливості накопичувального та ризикового страхування. Визначення страхової суми, страхового ризику та страхової виплати. Особливості та види програм страхування життя. Аналіз ринку та діяльності компаній зі страхування життя.Пільги та оподаткування.

Документ про завершення навчання: сертифікат про підвищення кваліфікації Національного університету «Львівська політехніка» 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Тривалість навчання: 3 тижні.

Форма навчання: дистанційно.

Початок навчання: по факту комплектації групи на підставі замовлень від закладів освіти та (або) за результатами реєстрації на навчання. 


Навчання платне: про вартість навчання можна дізнатись тут