Панельна дискусія «Українська на всіх континентах світу» з нагоди Дня української писемності та мови

Заставка заходу

З нагоди Дня української писемності та мови 5 листопада 2021 року відбудеться панельна дискусія «Українська на всіх континентах світу». Цей захід Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» проводить у межах Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?».

З основними доповідачами, які представляють Австралію, Азію, Африку, Європу, Північну Америку та Південну Америку, спробуємо дати відповіді на такі запитання: «Як розвивається україністика у світі?», «На якому етапі свого встановлення вона є?», «У скількох університетах світу викладають українську мову?», «Чи багато студентів вивчають українську мову за кордоном?», «Чи взаємодіють українознавчі студії з Україною?» тощо.

Панельна дискусія «Українська на всіх континентах світу» – це вже п’ятий захід у межах Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?» – серії онлайн-подій для обміну думками, дискусій і напрацювання нових ідей щодо промоції України й української мови за кордоном.

Панельна дискусія відбудеться у змішаному форматі: офлайн (головний корпус Національного університету «Львівська політехніка») та онлайн (платформа Zoom). Початок о 15:00 за київським часом.

Учасники дискусії:

• Тарас Кремінь – Уповноважений із захисту державної мови;
  • Марія Купріянова – виконавча директорка Світового Конґресу Українців;
  • Євгенія Петрова – очільниця Світової федерації українських жіночих організацій;
  • Ірина Ключковська – директорка МІОКу;
  • Стефан Романів – виконавчий директор Австралійської федерації асоціацій етнічних шкіл;
  • Оксана Винницька-Юсипович – почесна консулка Канади в Україні;
  • Ірина Збир – доцентка Львівського національного університету ім. І. Франка (Україна);
  • Дзвінка Качур – почесна президентка Української асоціації в Південно-Африканській Республіці;
  • Ірина Дмитришин – завідувачка кафедри української мови Інституту східних мов і цивілізацій (Франція);
  • Алла Недашківська – директорка Відділу сучасних мов та культурології Альбертського університету (Канада);
  • Юрій Данилишин – голова Управи Українського культурного товариства «Просвіта» (Аргентина);
  • Оксана Горда – старша наукова співробітниця МІОКу.

Організатор: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Партнер проєкту: Світовий Конґрес Українців (СКУ), Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО).

Контактна особа – Оксана Трумко (тел.: 0674542162, е-mail: congress@miok.lviv.ua).