Онлайн-презентація «Європейський шлях Українця. Михайло Паращук» у рамках проєкту «діасПОРАзнати»

Заставка онлайн-презентації «Європейський шлях Українця. Михайло Паращук»

У рамках проєкту «діасПОРАзнати» 23 грудня 2020 року відбудеться презентація «Європейський шлях Українця. Михайло Паращук».

Тернопіль – Варшава – Мюнхен – Відень – Львів – Москва – Київ – концтабір Талергоф – Ревелі – Раштатт – Софія… Скульптура – архітектура – студентський активізм – політика – дипломатія… Пам’ятник Адаму Міцкевичу у Львові – художнє оформлення пам’яток архітектури в Болгарії, Україні, Угорщині, Франції – десятки унікальних скульптурних портретів, творів декоративної, монументальної скульптури у різних мистецьких жанрах…

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує відкрити для себе велич постаті Михайла Паращука (1878 – 1963), знаного у світі та недооціненого на Батьківщині українського скульптора, архітектора, дипломата, громадського діяча. Видатний вклад Українця в культуру Європи, найвищі зразки світового мистецтва через призму української ідентичності, багатогранність особистості студента Львівської політехніки та вишів Європи, митця-дипломата та його життєвий шлях на тлі боротьби за українську державність – про це та багато іншого поговоримо на презентації «Європейський шлях Українця. Михайло Паращук».

Учасники події:

  • Юрій Бобало – Ректор Національного університету «Львівська політехніка», професор;
  • Віталій Москаленко – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Болгарії;
  • Анна Тертична – радниця Посольства України в Республіці Болгарія;
  • Ірина Матяш – Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор;
  • Ірина Ключковська – директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою;
  • Роман Яців – проректор Львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, професор;
  • Оксана Жеплинська – завідувачка відділу українського мистецтва ХVІІІ – початку ХХ ст. Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Подія відбудеться на платформі Zoom у форматі презентації та діалогу. Запрошуємо студентів, викладачів, науковців, журналістів, представників громадських організацій у світі та в Україні й усіх зацікавлених.

Учасники події, за бажанням, отримають сертифікат (лише за умови попередньої реєстрації та особистої участі).

Участь у події безкоштовна та відкрита для усіх охочих за умови попередньої реєстрації.

За додатковою інформацією просимо звертатися за тел. +380322580151 чи на e-mail press@miok.lviv.ua.