25–28 вересня 2025 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбуватиметься 73-я Міжнародна конференція «Вібраційні процеси та системи в інженерії та виробництві», організатором якої є кафедра технічної механіки та інженерної графіки Інституту механічної інженерії та транспорту. Програмно-організаційний комітет формують відомі вчені, дослідники й інженери-виробничники з усіх куточків України та їхні закордонні колеги.
Основною метою конференції є презентація результатів науково-прикладних досліджень і науково-технічних розробок різноманітних динамічних систем, що зустрічаються практично в усіх сферах сучасного виробництва й інженерії: від машинобудування до хімічної інженерії, від будівництва до харчових технологій, від гірництва до радіотехніки й авіоніки. Також коливні процеси активно досліджують у сферах електротехніки, електроніки, фармацевтики, нафтогазової інженерії, геодезії, геології, матеріалознавства, металургії тощо.
Конференція проходитиме у гібридному очно-дистанційному форматі, тому охочі особисто відвідати культурну столицю України – місто Львів – матимуть змогу впродовж чотирьох днів не лише презентувати результати власних досліджень і доробок, але й відвідати низку екскурсій, зокрема замками Львівщини та музеями Львова.
Основна інформація про конференцію розміщена на сайті платформи Extrica (JVE International). Для учасників з України організатори домовилися про зменшену вартість реєстраційного внеску в розмірі 130 €, який, окрім оплати безпосередньої участі, супровідних матеріалів конференції та сертифікатів учасників, включає публікацію в журналі Vibroengineering Procedia.
Крайній термін подання матеріалів для участі в конференції – 31 серпня 2025 року. Контактна особа від Львівської політехніки – завідувач кафедри технічної механіки та інженерної графіки Віталій Корендій (тел.: +380977479698, email: vitalii.m.korendii@lpnu.ua).
Серія конференцій з віброінженерії є унікальною глобальною платформою для дослідників, учених, інженерів і практиків, щоб продемонструвати свої останні результати досліджень, стимулювати дебати, створювати нові концепції та сприяти співпраці. Журнал Vibroengineering Procedia, який видають за матеріалами конференції, входить до основних наукових баз даних, таких як Scopus, EI Compendex, Gale Cengage, Google Scholar та EBSCO.
Конференції включають різноманітні передові технічні презентації, жваві дискусії та участь відомих експертів і вчених з усього світу. Участь у таких заходах надає можливість поділитися останніми досягненнями досліджень у галузі віброінженерії, обмінятися ідеями щодо передових інженерних технологій і скористатися широкими можливостями для спілкування та налагодження співпраці.