Назва курсів підвищення кваліфікації: «Європейський досвід стратегічного планування розвитку територій з урахуванням екосистемних послуг для післявоєнної відбудови України»
Отримання учасниками курсів підвищення кваліфікацій таких компетенцій:
- Здатність розробляти проекти та управляти ними.
- Здатність використовувати відновлювальні джерела енергії та впроваджувати ресурсо- та енергозберігаючі технології.
Довготерміновий результат:
- Розвиток необхідних навичок та сприяння створенню робочих місць на місцевому рівні, зокрема завдяки розвитку технологій і систем даних, а також підтримці інновацій та підприємництва.
- Вдосконалення розробленого проекту концепції стратегічного планування своєї території з урахуванням досвіду ЄС.
- Визнання соціальної, культурної та економічної важливості українських екосистем як основи для відновлення країни: надання захисту 30% сухопутних, прісноводних і морських територій України, запровадження сталого управління прісноводними та лісовими ресурсами з метою їх відновлення.
Впровадження цілісного просторового та екологічного підходу у плануванні, реконструкції або заміні будівель та інфраструктури, забезпечуючи підвищення стійкості до зміни клімату і збереження наземних та водних екокоридорів.
У темах курсів показано, як визначити потенційні заходи адаптації, реалізувати пов'язане (просторове) планування та використовувати оцінку ризиків для подальшого моніторингу та оцінки (МіО). У ньому представлений послідовний і узгоджений підхід до здійснення адаптації на основі екосистем (EbA) – існують і інші підходи, які також можливі і використовуються на практиці. Представлені ключові поняття та методологічні етапи, що мають відношення до оцінки кліматичних ризиків у контексті EbA і пов'язаних з ним понять, а також даються конкретний приклад застосування цієї методики на практиці.