Види проектів Erasmus+ KA2

Напрям КА2 за программою ЕРАЗМУС+ включає такі види проектів:

  1. Розвиток потенціалу вищої освіти, основна мета даного напряму удосконалити усі елементи процесу викладання, навчання студентів та управління ВНЗ.
    За даним напрямом виділяють:
    • спільні проекти: допомагають всім партнерам розвинути, модернізувати та поширити нові навчальні програми, методи викладання або навчально-методичні матеріали, а також покращити забезпечення якості та врядування у вищих навчальних закладах;
    • структурні проекти – спрямовані на розвиток та реформування на національному рівні вищих навчальних закладів і системи вищої освіти, покращення їх якості та відповідності вимогам ринку праці, сприяння регіональній співпраці та зближенню систем вищої освіти між країнами-партнерами.
       
  2. Стратегічні партнерства
    Основною метою проектів за даним напрямом є зміцнити співпрацю між ВНЗ та науково-дослідними інститутами, підприємствами, органами влади, неурядовими організаціями тощо.

    Університети чи інші організації можуть увійти до консорціуму країн-членів програми Еразмус+, що має на меті поширення інновацій в інших університетах в рамках стратегічного партнерства. Ці ініціативи серед іншого: створюють нові, інноваційні та мультидисциплінарні підходи до викладання та навчання з широким колом учасників, покращують обмін знаннями, їх потік і створення.

    Навчальні заклади та інші організації, відповідно до галузі, з країн-членів програми Еразмус+ зможуть подати заявку на управління Стратегічними партнерствами на конкурси програми Еразмус+.

    Заклади з Україні можуть бути партнерами.
     
  3. Альянси знань
    Проекти за даним напрямком спрямовані на посилення структурованої та довготермінової співпраці між ВНЗ і підприємствами для пошуку інноваційних шляхів продукування та поширення знань у проектах, їх імплементації, зокрема у новітніх галузях.

    Основними цілями проектів за даним напрямком є розвиток підприємництва та підприємницьких компетентностей студентів, викладачів та працівників компаній, покращують обмін знаннями.

    Звертаємо увагу, що вищі навчальні заклади з інших країн по всьому світові можуть бути партнерами у консорціумі у випадку детального обґрунтування унікальності існуючого потенціалу та досвіду закладу та додаткової вартості до виконання завдань проекту, якщо таке обґрунтування буде невагоме весь проект не буде профінансовано, тому необхідно підходити дуже виважено.

Детальна інформація за посиланнями: Національний Еразмус Офіс в Україні

Виконавча агенція з питань освіти, аудіовізуальних технологій та культури

Оновлено 1 рік 10 місяців тому