Завідувач кафедри філософії ІГСН прочитав гостьову лекцію для працівників та студентів КПІ

Кафедра філософії Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

26 травня 2023 року завідувач кафедри філософії Львівської політехніки Ігор Карівець прочитав гостьову лекцію для працівників та студентів кафедри філософії Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на тему «Антиірраціоналізм Львівсько-Варшавської школи».

Лекція складалася з трьох частин:

1. Короткий вступ про історію Львівсько-Варшавської школи, її методи та розуміння філософії;
  2. Визначення ірраціоналізму та його типи (логічний, епістемологічний, метафізичний та психологічний);
  3. Засоби подолання ірраціоналізму – пропозиція Львівсько-Варшавської школи: формування культури правильного мислення – логічного мислення, яке є визначене, послідовне та доказове.

Лектор наголосив, що формування культури мислення є питанням національної безпеки, адже вона запобігає виникненню хибних переконань, є протиотрутою від брехні, фейкових нових, дезінформації.

Слухачі взяли участь в обговоренні, поставили лектору запитання, прокоментували деякі положення лекції.