Євген Замора – засновник і завідувач першої в Україні кафедри конструювання і технології виробництва радіоапаратури

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Євген Замора

24 жовтня 1914 року народився Євген Федорович Замора – кандидат технічних наук, професор кафедри конструювання і технології виробництва радіоапаратури Львівської політехніки.

Від 1947 року працював на кафедрі радіотехніки старшим викладачем. Був деканом радіотехнічного факультету (1958–1968). У 1960 році створив та очолив кафедру конструювання і технології виробництва радіоапаратури, якою керував до 1974-го.

Організував при кафедрі науково-дослідну лабораторію, яка проводила дослідження в галузі генерування високо стабільних коливань НВЧ діапазону, започаткувала в Україні роботи в галузі автоматизації конструкторського проєктування радіоелектронної апаратури.

Виконував обов’язки проректора Львівського політехнічного інституту з навчальної роботи (1961–1962). Від 1974 року працював професором кафедри конструювання і технології виробництва радіоапаратури, а від 1975-го – професором кафедри радіотехнічних пристроїв.

Опублікував 87 наукових і методичних робіт, серед яких одна монографія і 10 авторських свідоцтв.