Які студенти мають право на переведення на вакантні місця бюджету

Роксолана Семчишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
студенти

Міністерство освіти і науки України нагадує вступникам про важливі умови та строки переведення на бюджетні місця. Цей процес стосується тих, хто вже зарахований на контракт за відповідною спеціальністю.

Для переведення на бюджетні місця вступники спочатку мають бути зараховані на контрактну форму навчання за тією ж спеціальністю. Переведення триватиме до 17 серпня 2024 року і здійснюватиметься на вакантні місця, які залишаться після того, як рекомендовані до зарахування вступники не використають свого права на вступ.

Переведення на вакантні бюджетні місця здійснюється передусім для вступників, які мають передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у пунктах 10 та 11 розділу VIII Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Право на переведення незалежно від конкурсного бала мають діти загиблих захисників України. Ця категорія охоплює:

• Дітей загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб з їх числа;
  • Осіб, один з батьків яких загинув або помер унаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я під час участі в Революції Гідності;
  • Осіб, один з батьків яких був учасником бойових дій на території інших держав і загинув (пропав безвісти) або помер унаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій і конфліктів на території інших держав;
  • Осіб, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання обов’язків військової служби;
  • Осіб, у яких один з батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти;
  • Дітей загиблих (померлих) осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Умови переведення для інших категорій вступників:

• Особи з інвалідністю:
  • Особи з інвалідністю I та II груп.
  • Діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.
  • Постраждалі від Чорнобильської катастрофи:
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
  • Особи, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, чия інвалідність пов’язана з цією катастрофою.
  • Особи, які постійно проживали в зоні безумовного відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
  • Діти учасників бойових дій і постраждалих учасників Революції Гідності:
  • Діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
  • Особи, внесені до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
  • Особи, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
  • Шахтарі та їхні діти:
  • Шахтарі з підземним стажем роботи не менш ніж три роки.
  • Діти шахтарів зі стажем підземної роботи не менш ніж 15 років або тих, хто загинув чи став інвалідом I або II групи.
  • Внутрішньо переміщені особи:
  • Особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
  • Особи із зон бойових дій:
  • Особи, місце проживання яких зареєстровано в населених пунктах, віднесених до території можливих бойових дій станом на 1 липня 2023 року.
  • Діти з багатодітних сімей:
  • Діти з багатодітних сімей, де п’ять і більше дітей.

Важливо зазначити, що право на переведення на вакантні бюджетні місця мають лише ті особи, які раніше не отримували рекомендацій до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення.

За матеріалами сайту Освіта.UA