Litteris et Artibus: 2 квітня Видавництву Львівської політехніки виповнилося двадцять п’ять років

Видавництво Львівської політехніки
Видавництву Львівської політехніки - 25 років

Починалося все на світанку нової Незалежності. У ранні 1990-ті, пам’ятні суспільними, політичними, економічними зрушеннями, на яв вийшла майже цілковита відсутність україномовних підручників, посібників, навчальних матеріалів для студентства. Книга, як відомо, творить людину. Потрібні були українські книжки для молодого покоління українців.

2 квітня 1993 року наказом ректора професора Юрія Рудавського створено видавництво – структурний підрозділ Львівської політехніки. Директором призначено доцента Богдана Крохмального. Перші роки завжди найважчі. Далі відбулася реорганізація видавничих і поліграфічних потужностей Політехніки, новим директором став Іван Паров’як.

Рік за роком Видавництво розросталося, збільшувалася кількість виданих книжок, наукових журналів, навчально-методичної літератури. У 1998 році Видавництво взяло участь у Форумі видавців у Львові – й відтоді є постійним учасником і Форуму, й інших поважних книжкових виставок і заходів. Книжки Видавництва знають далеко поза межами рідної Політехніки.

Сьогодні, через чверть століття, варто визнати: видавничими і промоційними успіхами Видавництво завдячує і налагодженій командній роботі колективу, і розумінню й підтримці ректора професора Юрія Бобала, і керівництва Університету назагал. Кризи і труднощі здоланні, якщо є спільна мета.

Отож – починається святкування першого справді серйозного ювілею Видавництва. У планах – зустрічі, презентації, форуми, вечірки, День видавця і – чом би й ні? – велике підкорення Говерли!