Вступна кампанія 2022 року завершується: Львівська політехніка – лідер за кількістю поданих заяв вступників

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Усупереч викликам, спричиненим війною російської федерації в Україні, на завершальному етапі перебуває вступна кампанія 2022 року. Уперше в історії України для випускників, які через війну вимушено виїхали за межі країни та прагнули вступити до українських закладів освіти, було організовано проведення національного мультипредметного тесту в 58 містах 32 країн світу. Про це під час пресбрифінгу повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

У підсумку участь у НМТ узяли 214 388 вступників, з них 23 038 склали тестування за кордоном.

За його словами міністра, нині для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти зараховано на бюджет 63 663 особи, на контракт – 77 791 особа. У 2021 році на бюджет були зараховані 59 535 осіб, на контракт – 71 509 осіб.

«Загалом за цьогорічну вступну кампанію, що ще триває, маємо вже майже пів мільйона зарахованих вступників до закладів фахової передвищої та вищої освіти для здобуття фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра», – повідомив Сергій Шкарлет.

Відповідно до попередніх підсумків вступної кампанії 2022 року топ-5 рейтингу закладів вищої освіти за кількістю поданих заяв вступників виглядає так:

1. Національний університет «Львівська політехніка» – 28 314;
  2. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 27 635;
  3. Львівський національний університет імені Івана Франка – 27 303;
  4. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 26 797;
  5. Національний авіаційний університет – 18 184.

До топ-5 рейтингу вишів за наданими рекомендаціями на бюджет входять:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 3 932;
  2. Національний університет «Львівська політехніка» – 2 960;
  3. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 2 890;
  4. Львівський національний університет імені Івана Франка – 2 331;
  5. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 1 497.

Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.