Вступ-2022: пояснення щодо реєстрації електронних кабінетів без паперових сертифікатів НМТ (ЗНО)

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Команда Державного підприємства «Інфоресурс» продовжує публікувати відповіді на актуальні запитання щодо вступної кампанії. Сьогодні розглянемо реєстрацію електронних кабінетів без паперових сертифікатів НМТ (ЗНО), а також зміни в конкурсних пропозиціях.

  • Чи можна реєструвати кабінет, якщо відсутній паперовий сертифікат НМТ (ЗНО) 2022 року?

Так, можна. Під час реєстрації кабінету вкажіть номер, PIN-код та рік видання сертифіката, що вказані в смс від Українського центру оцінювання якості освіти.

  • Я зареєстрував кабінет, вибравши опцію, що сертифікат НМТ/ЗНО відсутній, але водночас отримував смс від УЦОЯО для складання НМТ. Які мої дії?

В електронному кабінеті треба перейти до блоку «Сертифікат НМТ (ЗНО)» і додати туди дані, що надійшли в смс від УЦОЯО.

  • Чи можна під час реєстрації кабінету вказати, що немає сертифіката НМТ (ЗНО), а потім, після отримання, його додати?

Так, можна. У такому разі на початку реєстрації оберіть позначку «Не маю сертифікатів НМТ (ЗНО)» і для додаткової ідентифікації заповніть інформацію про документ, що посвідчує особу, який зазначали під час замовлення документа про освіту. Щоб потім в кабінеті додати сертифікат, зазначте в блоці «Сертифікат НМТ (ЗНО)» його номер, PIN-код та рік видання.

  • Чи можна подавати заяви до закладів вищої освіти без сертифікатів НМТ (ЗНО), а тільки з мотиваційним листом?

Так, але лише на небюджетні конкурсні пропозиції, де перелік спеціальностей дозволяє здійснювати приймання документів без результатів НМТ (ЗНО).

  • Чому на сайті ВСТУП-2022 не відображаються всі конкурсні пропозиції, які раніше були?

Порядок прийому для здобуття вищої освіти змінив вимоги до предметів та коефіцієнтів у різних спеціальностях, тому до 20 липня 2022 року ЗВО ще можуть редагувати конкурсні пропозиції на вступ. Із докладною інформацією щодо вимог до кожної спеціальності можна ознайомитися в Порядку прийому (Додаток 4).

Якщо для НМТ вагові коефіцієнти предметів на спеціальності визначені Правилами прийому, то для ЗНО попередніх років заклади освіти самі визначають набір предметів та їхні коефіцієнти для тієї чи іншої конкурсної пропозиції.