Відділ докторантури й аспірантури інформує: на засіданні Вченої ради розглянули підсумки вступу в аспірантуру

Тетяна Пасович, тижневик «Аудиторія»
в лабораторії

На вересневому засіданні Вченої ради університету та на засіданнях учених рад у багатьох інститутах Львівської політехніки розглядали підсумки вступу в аспірантуру.

Як поінформувала завідувачка відділу докторантури й аспірантури Олена Мукан, від 2016 року, коли змінилися правила підготовки аспірантів, спостерігаємо позитивну тенденцію – цьогоріч набрали майже стільки ж аспірантів, як 2018-го (111), і більше, ніж 2016-го (74) і 2017-го (97).

Отож, цьогоріч до аспірантури зарахували 106 осіб (із них 3 іноземці): 74 здобувачі навчатимуться за державним замовленням, 32 – «платники». Левова частка здобуватиме звання доктора філософії на технічних напрямах (60 аспірантів, із них 46 – на стаціонарі за державним замовленням), 37 здобувачів (21 із них «на бюджеті») – на соціогуманітарних напрямах, 9 (7 «бюджетників») – на природничих.

При вступі в аспірантуру жоден із абітурієнтів не склав іспит зі спеціальності на «задовільно» – лише «добре» (14,42%) і «відмінно» (85,58%). Не така ідеальна картинка з іноземною мовою: приблизно третина оцінок «задовільно» (33,33%).

Упродовж 2016–2019 років лише на п’яти спеціальностях були відсутні пропозиції навчально-наукових інститутів щодо підготовки педагогічних кадрів через аспірантуру: історія та археологія, філософія, математика, металургія, теплоенергетика.