В Університеті відбувся Міжнародний науковий конгрес за участю Нобелівського лауреата Роалда Гоффмана

Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»
Міжнародний науковий конгрес

Упродовж чотирьох днів у Національному університеті «Львівська політехніка» проходив представницький науковий форум – Міжнародний конгрес «Сучасні напрями в хімії, біології, фармації та біотехнології».

У його програму включено 104 доповіді науковців України та кількох зарубіжних країн, зокрема, США, Польщі, Швейцарії, Німеччини, Болгарії, Туреччини, Іраку, Єгипту, Грузії та Білорусі.

Особливої ваги Конгресу надала участь у ньому лауреата Нобелівської премії в галузі хімії, уродженця Галичини професора Роалда Гоффмана. На конгресі він виступив із науковою доповіддю, а також відкритою науково-популярною лекцією.

Учасники Міжнародного конгресу значну увагу приділили проблематиці, пов’язаній із сапромолекулярною хімією та біологією, нанотехнологією, комп’ютерною хімією, синтезом і створенням біологічно активних речовин та фармацевтичних препаратів тощо.

Серед наукових доповідей вузького спрямування були й такі, які могли зацікавити широку аудиторію. Для прикладу, вчені визначали фітохімічні компоненти деяких лікарських рослин, як клітини людини сигналізують про свою смерть, значний інтерес викликали також питання біохімічних механізмів та біомедичних наслідків.

У рамках Конгресу проведено також «круглий стіл» для керівників сільськогосподарських підприємств та фермерів, присвячений проблематиці використання біологічно активних речовин для підвищення родючості ґрунтів і врожайності. Вчені вирішили, що його матеріали слід використати під час формування плану роботи кафедр технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології, тематики наукових досліджень та дипломних робіт студентів.

Міжнародний науковий конгрес Міжнародний науковий конгрес Міжнародний науковий конгрес