4 грудня 2018 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася зустріч з Юрієм Данилишиним, головою Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині, регіональним віце-президентом Світового Конґресу Українців. Захід відбувся під гаслом «Просвіта в Аргентині: шлях тривалістю в століття» та був організований Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою.
Зустріч розпочала Ірина Ключковська, директор МІОКу, яка відзначила подвижницьку працю української громади в Аргентині, що дбайливо зберігає українську ідентичність на південноамериканському континенті за тисячі кілометрів від рідної землі, а сьогодні здійснює дієву підтримку України в умовах агресії Російської Федерації. Директор МІОКу також наголосила на важливості підтримки Україною національної діаспори в Аргентині та нагадала про успішну співпрацю УКТ «Просвіта» та МІОКу, яка розпочалася ще в 2012 році й успішно триває сьогодні.
Голова Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині Юрій Данилишин вперше очолив «Просвіту» в Аргентині у 1995 році, ставши першим керівником, народженим в Аргентині. За словами пана Юрія, він перейняв «мандат бути українцями» від свого батька та покоління просвітян, народжених в Україні. За фахом пан Данилишин архітектор, проживає у Буенос-Айресі, столиці Аргентини.
Попри те, що, за словами п. Данилишина, метою його презентації не було представлення історичного дослідження міграційних процесів українців в Аргентині та Південній Америці, присутні на зустрічі представники освітніх та культурних інституцій Львова, а також студенти Львівської політехніки дізналися не лише про історію та актуальні проекти «Просвіти» в Аргентині, але й довідалися про хвилі міграції українців до країн Південної Америки, специфіку життя українських громад у регіоні, підтримку українцями Аргентини Української держави в умовах гібридної війни з Росією.
З вітальними словом у рамках події виступили Христина Бурштинська – голова ради Товариства «Просвіта» університету, доктор технічних наук, професор, Оксана Сапеляк – відомий український науковець, громадська діячка, дослідниця української діаспори Аргентини та Південної Америки та ін.
У рамках візиту голови УКТ «Просвіта» в Аргентинській республіці до Національного університету «Львівська політехніка» відбулася зустріч Юрія Данилишина з Романом Коржем, проректором з науково-педагогічної роботи Університету.
Фото Йосипа Марухняка і Наталії Павлишин
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-1.jpg?itok=2QnV0-my)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-2.jpg?itok=aG6tcFmw)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-3.jpg?itok=6naMP4ha)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-4.jpg?itok=nFboF-Dg)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-5.jpg?itok=0Ir_pO_9)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-6.jpg?itok=hc1hjfV-)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-7.jpg?itok=r9ouovMq)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-8.jpg?itok=YoMRjk-g)
![зустріч із віце-президентом СКУ Юрієм Данилишиним](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/4/para/gallery/miokargsku-2018-9.jpg?itok=Sl6xXFEy)