«Витоки та становлення козацького руху на етнічних землях України»: в Університеті відбулася студентська конференція

Катерина Гречин, тижневик «Аудиторія»
на студентській конференції щодо козацького руху

Під такою назвою у Львівській політехніці відбулася науково-історична студентська конференція, присвячена 525-літтю козацького руху в Україні та 445-річчю Українського реєстрового козацтва.

Мета конференції – відродження історичної пам’яті про визначні постаті козацького руху вихідців зі Львівщини, популяризація серед громадськості козацьких традицій, утвердження і поширення серед учнівської та студентської молоді ідей лицарства й захисту української землі. Її організатори – ЛОДА, Львівська політехніка і ВГО «Українське реєстрове козацтво» (УРК). Модератор конференції – доцент ІГСН Іван Хома.

Учасників конференції – студентів Львівської політехніки, Львівського торговельно-економічного університету, Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного, Львівського національного університету ім. І. Франка, представників обласних козацьких організацій області й гостей – привітали проректор Львівської політехніки Олег Давидчак, директор ІГСН професор Ярина Турчин та голова Львівського обласного козацького осередку «Українське реєстрове козацтво» доцент ІТРЕ Роман Колодій.

Юні доповідачі, виступаючи зі своїми стислими науковими розвідками, розповідали про українське та реєстроване козацтво в Україні, визначні постаті й непрості тогочасні події. Присутні з цікавістю прослухали наукові розвідки про історію Козацького цвинтаря в Галицькому передмісті Львова, нову реконструкцію козацької битви 1655 року під Городком тощо.

Журі конкурсу наукових робіт належно оцінило наукові розвідки студентів і визначило найкращі. Ігор Лутчин, Емілія Якубич, Вікторія Гавриленко, Габріелла Надь та Олександр Гнатюк – переможці першої «козацької» конференції – отримали не лише дипломи Львівського обласного козацького осередку «УРК», а й авторські книжки відомого дослідника козацького руху в Україні, заслуженого журналіста України, професора Львівського Ставропігійного університету Богдана Сушинського. До слова, його самого теж нагородили дипломом і почесною відзнакою Львівського Ставропігійного університету. Почесну грамоту Львівської міської ради отримав Роман Колодій, а бронзовий Козацький хрест III ступеня УРК (за створення в ІАПО аудиторії «Козацької слави») вручили професору Львівської політехніки Василеві Якубенку.