За мотивами Шевченкових творів: в ІЕПТ Львівської політехніки показали прем’єру вистави «Жіноча доля»

Наталія Павлишин, тижневик «Аудиторія»
прем’єра вистави «Жіноча доля»

Про вічне – кохання і жіночу долю роздумували актори-аматори міжвишівського студентського театру «САД», що діє при Центрі студентського капеланства ЛА УГКЦ. Прем’єра вистави «Жіноча доля» за мотивами творів Тараса Шевченка відбулася 9 березня в Інституті екології, природоохоронної діяльності та туризму ім. В. Чорновола.

– Питання жіноцтва завжди актуальне і в Шевченкових творах є чітке розуміння цього. Думаю, переглянувши виставу, ви зможете краще зрозуміти дівчат, жінок, переосмислити ставлення до своїх матерів, сестер, коханих, – закцентував перед прем’єрою очільник ЦСК ЛА УГКЦ отець Юрій Остапюк.

Вистава, побудована на інтерпретаціях творів Тараса Шевченка, є пошуком сенсу жіночої долі. Актори розглядають життя жінок із різних ракурсів: як розквіт і кохання; через муки й незгоди, що падають на жіночу долю; нескінечний список обов’язків, без часу для себе; зраду та невзаємне кохання; сприйняття жінок лише за їхньою зовнішністю.

Та врешті, квінтесенція роздумів: жіноча доля – боротьба, яку дарував Господь як покликання.