У рамках проєкту EaP Initiative відбулась інтернет-конференція «Україна в координатах Східного партнерства»

Кафедра політології та міжнародних відносин Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-конференції

24 березня 2023 року в рамках проєкту Erasmus+ J. Monnet Module «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» (EaP Initiative), який реалізується в Національному університеті «Львівська політехніка», відбулася інтернет-конференція «Україна в координатах Східного партнерства: пошук геополітичних пріоритетів крізь призму національної безпеки».

До участі в конференції зареєструвалося 57 осіб (загалом до заходу приєдналося понад 70 учасників) – науковців, аспірантів, студентів, працівників громадських організацій та соціологічних агенцій. Зокрема, були представники Ягеллонського університету (Республіка Польща), Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Одеського національного університету імені І. Мечникова, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Державного університету «Інститут ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України», Волинського національного університету імені Л. Українки, Дніпровського національного університету імені О. Гончара, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Острозька академія», Київського міжнародного університету, Національного університету «Одеська юридична академія», Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), Українського державного університету імені М. Драгоманова, Національного університету «Львівська політехніка», а також Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, громадської організації «Європейський вибір», громадської організації «Агенція Європейських Інновацій» та соціологічної групи «Рейтинг».

Під час дискусійної панелі своїми знаннями та практичним досвідом реалізації співробітництва між Україною та ЄС і НАТО ділилися:

• Оксана Юринець, д.е.н., професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки, депутат Верховної ради України VIІI скликання, голова парламентської делегації ВРУ в ПА НАТО;
  • Антін Борковський, політичний оглядач «Еспресо», старший викладач Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Соломія Бобровська, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, заступниця голови парламентської делегації ВРУ в ПА НАТО.

Основну увагу було акцентувано на обговоренні актуальних проблем політичного, економічного, безпекового, гуманітарного та соціокультурного вимірів східної політики Європейського Союзу, пошуку ефективних механізмів співробітництва, які сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень України як кандидата на вступ до ЄС, перспектив її подальшої участі в ініціативі ЄС «Східне партнерство» в умовах сучасних геополітичних викликів, головно через військову агресію рф в Україну.

Напередодні, 23 березня, відбулося засідання «Молодіжного саміту Східного партнерства» на тему «Безпековий вимір Східного партнерства: виклики російсько-української війни» за участю студентів групи МВ-22 освітньої програми «Міжнародні відносини» у Львівській політехніці – учасників проєкту EaP Initiative.

З докладнішою інформацією про EaP Initiative можна на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.

Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Фото із засідання Фото із засідання