У міжнародному рейтингу SCImago 2023 Львівська політехніка – четверта серед українських вишів

За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»
Лого SCImago

Лабораторія SCImago опублікувала черговий випуск міжнародного рейтингу The SCImago Institutions Rankings 2023.

SCImago Institutions Rankings – наукометричний рейтинг наукових організацій, а не тільки закладів вищої освіти. Єдине обмеження на входження в рейтинг – мати не менше 100 публікацій будь-якого типу, що індексуються Scopus за 5 років, що передують року публікації рейтингу.

SCImago оцінює наукові організації за 17 індикаторами, об’єднаними у три групи.

• Індикатори, що оцінюють науково-дослідну роботу. В цю групу входять одинадцять індикаторів, сумарний ваговий коефіцієнт яких складає 50%.
  • Індикатори, що оцінюють інноваційну діяльність. Сюди включено три індикатори, сумарний ваговий коефіцієнт – 30%.
  • Індикатори, що оцінюють соціальний вплив – включено три веб-індикатори, сумарний ваговий коефіцієнт – 20%.

До рейтингу ввійшли 44 українські виші. Національний університет «Львівська політехніка» посідає серед них четверте місце.

Топ-5 українських ЗВО в The SCImago Institutions Rankings 2023

1. Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (2015-е місце у світі);
  2. Криворізький національний університет (3684);
  3. Сумський державний університет (4412);
  4. Національний університет «Львівська політехніка» (4430);
  5. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (4490).

Докладніше – на сайті «ЄвроОсвіта».