У бібліотеці Університету розповідатимуть про таємниці крилоської «князівни»

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до лекції

У вівторок, 6 червня 2023 року, Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на лекцію молодшої наукової співробітниці відділу археології Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Ірини Луцик на тему «Таємниці крилоської «князівни»: відкриття, дослідження та реконструкція».

Дослідниця розповідатиме про:

• важливість середньовічних елітних поховань у контексті формування національної ідентичності та свідомості;
  • винятковість виявленого жіночого поховання в Успенському соборі княжого Галича;
  • обставини відкриття, проблеми збереження, втрату та повторне виявлення згаданих останків;
  • міждисциплінарні дослідження, зокрема антропологічні, пластичну та 3D-реконструкції обличчя, скульптурне втілення;
  • перспективи майбутніх студій та їхнє значення.

Традиційно подія відбуватиметься в читальній залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки (вул. Професорська, 1). Початок о 17:30. Вхід вільний.