У бібліотеці Університету розкриють таємниці найдавніших написів зі стін храму Святого Пантелеймона в Галичі

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Ілюстрація до заходу

7 квітня у читальному залі Науково-технічної бібліотеки Університету (вул. Професорська, 1) молодший науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Гусак прочитає лекцію «Таємниці найдавніших написів зі стін храму Св. Пантелеймона в Галичі».

Храм Св. Пантелеймона над Дністром – єдина збережена наземна білокам’яна святиня княжого Галича. Пам’ятка є цікавою у багатьох аспектах: історичному, мистецтвознавчому, технічному, джерелознавчому, оскільки має значний джерельний потенціал, а наукові дискусії навколо неї не вщухають.

Під час зустрічі буде розкрито таємниці багаторядкових епіграфічних написів ХІІ–ХІІІ століть, які маємо змогу прочитати на стінах храму та довкола яких розгорілася палка дискусія. Також всі охочі зможуть більше дізнатися про інформаційний потенціал давньоукраїнських написів та чому активна фаза дослідження княжих написів збіглася з початком російської агресії на сході України.

Початок о 17:30.